Hlavní navigace

VMware odhalil novinky pro budoucnost cloudových služeb

Přizpůsobování nové realitě, nové přístupy k podnikání a nové způsoby interakce se zákazníky kladou zvýšené nároky na schopnost kontinuálně a bezpečně zachovat základní podnikové funkce a služby.
27. 10. 2020

Sdílet

Společnost VMware na konferenci VMworld 2020 potvrdila zájem o spolupráci s předními firmami na celém světě, s cílem pomáhat jim nejen přežít, ale i dále růst.

Prostředí, ve kterém se dnes podniky pohybují, do značné míry utvářely mimořádné události letošního roku. Výzvy, před kterými dnes firmy stojí, se dají shrnout do dvou obecných okruhů – podpora hladkého přechodu na systém častější práce z domova při využívání cloudových služeb (distributed workforce) a vytvoření bezpečného prostředí pro vzdálený přístup k firemní síti.

„Oznámení společnosti VMware v rámci konference VMworld 2020 zdůrazňují potřebu flexibilních digitálních základů jako nezbytného předpokladu fungování podniku v těchto náročných časech,“ říká Eliška Jirovská, ředitelka VMware v České republice a na Slovensku.

Konference pokryla celé aktuální portfolio technologií VMware, přičemž bylo akcentováno přesvědčení, že aplikace jsou zcela zásadní nejen při poskytování personalizovaných digitálních služeb zákazníkům, ale jsou rovněž předpokladem pro inovace. Podniky se však v tomto ohledu potýkají s komplikovanou architekturou a nekonzistentním přístupem IT k tvorbě aplikací, jejich správě a zabezpečení.

Nový přístup k hybridní cloudové architektuře na podporu aplikací příští generace, tedy způsob, jak sladit výše popsané protichůdné skutečnosti, dostal název Projekt Monterey. Aplikace příští generace zahrnují transformaci na 5G, strojové učení, nativně cloudové, datově orientované, multicloudové a hybridní aplikace distribuované v různých prostředích. Při modernizaci stávajících podnikových aplikací a zavádění nových naráží podniky kvůli současným požadavkům tradiční IT architektury na hranice svých možností, o neustále rostoucích zátěžích serverů nemluvě. Proto společnost VMware plánuje vývoj nových řešení ve spolupráci s partnery jako Intel, NVIDIA a Pensando a dodavateli systémů včetně Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise (HPE) a Lenovo.

Podniky a organizace, které potřebují podporovat zaměstnance pracující na dálku, mohou těžit z platformy VMware SASE. Jedná se o spojení cloudové sítě, cloudového zabezpečení a přístupu na bázi „nulové důvěry“. Tradiční přístupy k sítím a zabezpečení postrádají automatizaci, cloudové měřítko a inherentní bezpečnost, což jsou nutné předpoklady propojení a zabezpečení aplikací, dat a uživatelů ve stále distribuovanější globální síti. Tento projekt rovněž využívá synergií ze spolupráce s partnery z oblasti zabezpečení internetu. Cílem je nabízet flexibilitu a škálovatelnost podnikům všech velikostí.

Společnost VMware se dále snaží usnadnit zavádění Kubernetes v podnikovém prostředí. Představila nové schopnosti určené vývojářům, které zjednodušují implementaci Kubernetes a podporují stavové aplikace, a nové funkce zaměřené na zlepšení škálovatelnosti a zefektivnění provozu.

Vedle toho společnost VMware oznámila řadu dalších novinek, které ukazují, jak může jediná digitální platforma pomoci podnikům prosperovat v dnešní nepředvídatelné situaci. Každý podnik se dnes vydává cestou multicloudu na podporu modernizace aplikací a společnosti VMware se podařilo naplnit první fázi své jedinečné multicloudové strategie – platforma VMware Cloud Foundation je nyní k dispozici ve všech nejvýznamnějších veřejných cloudových službách (AWS, Azure, Google Cloud, IBM Cloud, Oracle Cloud, Alibaba Cloud).

V důsledku růstu objemu dat v cloudové a mobilní infrastruktuře a snaze pomoci podnikům zajistit bezpečnost v nepředvídatelném světě společnost VMware představila pokročilá podniková bezpečnostní řešení pro inherentní (vnořenou) bezpečnost distribuované pracovní síly, zabezpečení privátních i veřejných cloudů a pro bezpečnou analýzu v cloudovém a mobilním prostředí. Virtuální cloudová síť (VCN) je v tomto ohledu připravená na budoucnost – zjednodušuje síťovou architekturu a zabezpečení, šetří zákazníkům čas a peníze a urychluje digitální inovace. Inovace VCN se týkají čtyř oblastí – provozu na principech veřejného cloudu v lokálním prostředí, usnadnění práce odkudkoli, připojení a ochrany moderních aplikací, nového přístupu k zabezpečení sítě.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).