Hlavní navigace

vshosting~ hledá analyticky schopné vývojáře pro unikátní projekt

vshosting~ shání posily pro tvorbu nové unikátní služby Zerops.io: plně automatizované platformy poskytující funkční infrastrukturu pro provozovatele web aplikací.
24. 4. 2019

Sdílet

Ve vshosting~ jsme si stanovili jeden velký cíl (nebo spíš jeden z velkých cílů :-)). Pracujeme na nové službě, která má jednoduché poslání: Vytvořit „inteligentní“, plně automatizovanou cloudovou platformu pro provozovatele webových aplikací, kteří potřebují infrastrukturu bez nutnosti řešit DevOps.

Novou službu s názvem Zerops.io tvoříme ve vshosting~ již několik měsíců. Po dlouhém experimentování a testování řady hotových produktů, které by nám část vývoje mohly ulehčit, jsme se rozhodli vyvinout vše od základu: od orchestrace kontejnerizované infrastruktury přes autoscaling & autotuning pro konkrétní platformy a charakter provozu individuální uživatelské aplikace až k předpřipraveným postupům pro build a deploy. Vytváříme řešení, které bude škálovatelné nejen pro klienty, ale i pro Zerops.io jako takový s ohledem na plánované rozšiřování do datacenter po celém světě.

Stavíme unikátní službu, která oproti AWS nebude vyžadovat hodiny klikání, konzultování s „cloud architekty“, ale poskytne funkční infrastrukturu pro konkrétní aplikaci uživatele za pár desítek vteřin se zajištěním řešení většiny provozních situací. Přineseme službu, která nedostatek ve zvučném brandu vykompenzuje násobně lepší použitelností, jednoduchostí a automatizací pro běžného vývojáře. Většina vývojářů nechce trávit čas vymýšlením toho, kolik výpočetního výkonu potřebuje jejich appka, jaký typ balancingu zvolit nebo které autoscaling metriky jsou pro danou aplikaci nejlepší.

Na Zerops.io nás aktuálně pracuje 20. Aktuální cíl předpokládá spuštění první alfa verze na podzim, ale je před námi ještě hodně práce. Nápady přibývají a wishlist do dalších verzí se plní, a proto potřebujeme do týmu více analytiků, kteří se dokáží poprat s těmi nejsložitějšími úlohami a promyslet spolu s vývojáři možnosti řešení, najít skryté problémy a omezení a vytvořit zadánípro vývojáře, přičemž již přímo ze zadání část kódu generujeme automaticky ;-). 

ce informací jsme popsali zde.

Pokud si myslíš, že máš na to pustit se s námi do tak technologicky kompexního projektu, ozvi se (klidně přímo na). Podíváme se společně na podrobnosti celého projektu, na podobu výstupů analýz a celý způsob našeho vývoje.

Damir Špoljarič

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).