Hlavní navigace

Vývoj aplikací pro cloud: Vsaďte na to, co už umíte

Zájem o cloud computing dramaticky roste. Roste i zájem o vývojáře, kteří pro cloud umí vyvíjet. Díky Microsoftu tvorbu aplikací pro cloud zvládne každý, kdo někdy vyvíjel aplikace pro Windows.

Sdílet

Už od dob MS DOSu a Windows 3.11 je jasné, že platformu dělají vývojáři, jejich práce a jejich invence. Ale vývojáři potřebují kvalitní nástroje. Nikdo to neví lépe než Microsoft, který do podpory vývojářů investuje od svých počátků. Výjimkou není ani oblast vývoje pro počítačový cloud, do které Microsoft vstoupil s platformou Windows Azure a podporou interoperability. Investice Microsoftu do oblasti spolupráce s dalšími dodavateli a komunitami dokládá i integrace OpenStacku do vlastní virtualizační vrstvy Microsoft Hyper-V.

I když přicházejí nové technologie, vývojáři stále mohou používat to, co už umí, jen s novými nástroji. To platí už od roku 1997 pro Microsoft Visual Studio. Jeho uživatelé rychle zjistí, že vývoj cloudových aplikací je minimálně odlišný od vývoje .NET aplikací. MSDN nabízí obrovskou knihovnu informací, které odhalují možnosti vývoje aplikací pro Windows Azure. Nechybí ani elegantní video průvodce tvorbou prvních cloudových aplikací, podle kterého zvládne napsat vlastní aplikaci pro cloud každý vývojář.

V září se o podpoře interoperability ze strany Microsoftu mohli vývojáři přesvědčit díky balíčku nástrojů v čele s Windows Azure Companion. Stačí nasadit „společníka“ na svůj Azure účet a pak už jen implementovat PHP rutiny a aplikace dle libosti. Aktualizace se dočkaly i další nástroje – Windows Azure Command-line Tools for PHP a ve verzi 2.0 Windows Azure SDK for PHP.

Průvodce prvními kroky tvorby cloudových aplikací na Windows Azure nabízí například web Windows Azure 4 E. Na stejném místě a na Eclipse Marketplace jsou rovněž nástroje pro vývoj Azure aplikací v prostředí Eclipse. 

Zjistěte více na www.microsoft­.com/cze/clou­d.

SOUTĚŽ: Vytvořte aplikaci kompatibliní s Windows Azure a vyhrajete marketingovou podporu a další zajímavé ceny. Více na http://www.mi­crosoftplatfor­mready.com/cs-cz.

.