Hlavní navigace

Vzhůru do oblak!

Obláček neboli cloud je nový pojem ze světa IT, který se stále formuje, takže málokdo doopravdy ví, co se za tímto slovem opravdu skrývá.
1. 10. 2012

Sdílet

Nejednoznačná definice cloudu navíc dává prostor i nabídkám služeb, které mají s cloudem mnohdy jen málo společného. Pokus o základní standardizaci provedl i celosvětové uznávaný institut NIST (National Institute of Standards and Technology), který uvádí, že cloudová služba musí splňovat následující parametry:

  • Samoobslužný princip – dovoluje klientovi využívat veškeré zdroje služby (výpočetní kapacita, úložný prostor aj.) dle aktuálních potřeb bez nutnosti komunikace s poskytovatelem služby.
  • Síťový přístup – služby cloudu jsou přístupné prostřednictvím sítě a standardních mechanismů, dovolujících použití klientů různých platforem, jako jsou klasické počítače, laptopy, mobilní telefony a jiné.
  • Elasticita – je schopnost rychle a snadno vytvářet, zvyšovat, přidávat, snižovat nebo eliminovat využití prostředků (zdrojů).
  • Sdílení zdrojů – představuje dynamické sdružování, přidělování a uvolňování výpočetních a úložných zdrojů, například za pomocí virtualizace.
  • Měření služeb – v rámci cloudu lze měřit jak kvalitu, tak i kvantitu spotřebovaných prostředků. Využívání služeb podléhá monitoringu a měření spotřeby zdrojů, na základě čehož jsou následně zákazníkovi naúčtovány poplatky.

Parametry stanovené NIST bezezbytku splňuje hosting na platformě WEBCLOUD.CZ. Jedná se o službu, poskytující neomezenou výpočetní i úložnou kapacitu, spolu s nelimitovanými přenosy dat. Využití služeb hostingu na WEBCLOUD.CZ je navíc plně měřitelné a transparentně účtované pouze podle objemu skutečně využitých prostředků. Hosting WEBCLOUD je vzhledem ke své elasticitě vysoce spolehlivý a schopný pružně reagovat na jakékoliv změny zátěže, aniž by došlo k narušení plynulého chodu či snad dokonce výpadkům. Nezanedbatelnou výhodou je účtování hostingových služeb na WEBCLOUD.CZ pouze podle objemu uložených dat v ceně 2 Kč za každý započatý GB a den.

Otestujte si kvalitu cloud hostingu na vlastní CZ doméně 

Protože si málokdo skutečně dokáže představit, jaké to je mít hosting „v oblacích“, připravila společnost IGNUM, provozovatel služeb WEBCLOUD.CZ a DOMENA.CZ, možnost testovat cloudový hosting až 6 měsíců zcela zdarma.Každému zákazníkovi, který si u služby DOMENA.CZ zaregistruje novou CZ doménu nebo prodlouží registraci již existující CZ domény, získá bonusový depozit na služby WEBCLOUD.CZ. S účtováním ve výši 2 Kč za GB a den je pak možné provozovat i několik samostatných webů po dobu až půl roku zdarma.

Vlastní CZ doména přináší provozovatelům internetových projektů celou řadu výhod v čele s usnadněním přístupu českých uživatelů internetu na jejich web, propagace produktů a služeb i cílení na trhu. Další významnou předností je rovněž zabezpečení CZ domén technologií DNSSEC, která eliminuje možnost podvodného přesměrování uživatele na podvržené stránky.

Služba DOMENA.CZ je navíc hrdým nositelem nejvyšší úrovně certifikace kvality služeb při registraci CZ domén, udělované sdružením CZ.NIC, správcem české národní domény. Certifikace registrátora CZ domén znamená splnění vysokých nároků na kvalitu služeb, dostupnost technické podpory nebo zavádění moderních internetových technologií jako je DNSSEC či protokol IPv6.

Kombinace cloudového hostingu a CZ domény představuje ideální příležitost pro spuštění nového internetového projektu, který si s sebou od počátku neponese žádná omezení ve svém dalším rozvoji. Registrace CZ domény u DOMENA.CZ vám navíc umožní provozovat vaše weby v cloudu na platformě WEBCLOUD.CZ až šest měsíců zcela zdarma. Podrobné informace o akci naleznete na hosting.domena.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).