Hlavní navigace

Webexpo 2010: největší konference o webu ve Střední Evropě

Autor: 107809
Třetí ročník konference Webexpo nabídne více než 50 zajímavých přednášek. Čekají vás dva nabité konferenční dny. Oproti loňsku dáváme výrazně větší prostor networkingu s lidmi, se kterými se běžně máte šanci vidět jen on-line. Můžete se těšit také na workshopy, panelové diskuse a samozřejmě na spoustu zahraničních hostů.
14. 9. 2010

Sdílet

Letošní Webexpo bude opět větší a zajímavější. Připravujeme 5 místností po dva plné konferenční dny, k tomu workshopy a spousta doprovodných párty a networkingu okolo. Kromě tradičních místností Business a Development, vás přivítáme v nové místnosti s názvem New Media, která reflektuje trendy v oblasti internetových médií či sociálních sítí.

Připravili jsme pro vás výběr toho, co vás na Webexpo 2010 čeká.

Webexpo 2010 - Tomáš Bella

Webexpo 2010 - Adam Javůrek
O zpoplatnění obsahu na Internetu se diskutuje už mnoho let. Byli jsme svědky některých pokusů, které ale z pohledu vydavatelů nevedly ke kýženému cíli. Je přitom zřejmé, že přesun čtenářů na Internet a nižší výnosy z reklamy budou otázku možných způsobů zpoplatnění obsahu stále znovu a znovu otevírat. Adam Javůrek a Tomáš Bella, kteří společně s Milošem Čemákem založili v dubnu poradenskou společnost NextBig, vysvětlí, kde dělají média ve snaze přejít na placený model chyby a naznačí, jak by spolupráce mezi hlavními mediálními společnostmi v regionu už v příštím roce mohla radikálně změnit Internet. Bella zakládal a deset let také řídil redakci slovenského portálu Sme.sk. Adam Javůrek je považován za jednoho z nejlepších internetových novinářů a blogerů. Zabývá se online žurnalistikou, internetovými fenomény a webem 2.0.
Webexpo 2010 - George Tziralis

George Tziralis, spoluzakladatel a ředitel analytických společností a AskMarkets, které se zaměřují na prognózy vývoje trhů, vystudoval obor strojírenství na aténské Národní technické univerzitě se specializací na operační výzkum. V současné době absolvuje doktorandské studium, přičemž se zaměřuje na oblast ekonometrie, analýzy časových řad, vytěžování dat (data mining) či na problematiku umělé inteligence. Je ovšem ale také důležitou postavou řecké internetové komunity. Organizuje pravidelná setkání OpenCoffee klubu v Athénách a angažuje se v oblasti vyhledávání nových nadějných start-upů. Loni se stal výkonným ředitelem investičního fondu Openfund, který se zajímá o investice do webových start-upů či společností z oblasti software a mobilních technologií.

Webexpo 2010 - Vít Vrba

Vít Vrba je spolumajitelem a ředitelem společnosti Westcom, která se od svého vzniku v roce 1998 specializuje na služby v oblasti návrhu a realizace informačních systémů, externí správu informačních technologií, webhosting a serverhosting. Zaměřuje se ale také na výzkumnou, analytickou a vývojovou činnost v oblasti software. Na Webexpu se Vít podělí se svými zkušenostmi při rozjíždění start-upu Webnode, který dokázal za dva roky získat dva miliony uživatelů po celém světě. Webnode, kombinující komfortní a uživatelsky příjemný redakční systém pro osobní i komerční webové stránky s dalšími funkcemi včetně statistik návštěvnosti, byl totiž od počátku vyvíjen jako globální projekt.

Webexpo 2010 - Miloš Lenoch

Stejně jako na obou předchozích konferencích, bude součástí i té letošní, soutěž pro začínající inovativní webové projekty WebExpo Startup Show 2010. Nejlepší projekt vybere mezinárodní porota odborníků. Hlasovat pro svůj favorizovaný projekt budou moci ale i návštěvníci konference. Loni se vítězem soutěže stal start-up NejŘemeslníci, který nabízí pomoc s hledáním řemeslníka s dobrou pověstí. Stojí za ním společnost TrustYard, jejímž spoluzakladatelem je Miloš Lenoch. Názor poroty tehdy odpovídal i preferencím návštěvníků, kteří dali službě nejvíce hlasů. Na přednášce s názvem „Startup v roce 1: Mýty a realita slovy vítěze Startup Show 2009“ se například dozvíte jak složité, je uspět s webovou službou určenou pouze pro lokální trh či zdali účast v podobných soutěžích může přinést začínajícím projektům i něco více než jen mediální zviditelnění. Miloš se s vámi podělí o praktické obchodní i technické postřehy a pokusí se vás inspirovat, abyste se také do něčeho pustili.

Webexpo 2010 - Ondřej Raška

Webexpo 2010 - Vítězslav Válka
První místo v soutěží Startup Show 2009 uniklo jen o vlásek dalšímu zajímavému projektu, fotobance Pixmarc z dílny jablonecké firmy Miton CZ. Pixmarc funguje od srpna 2008 a v současné době působí už na sedmnácti trzích, přičemž na některých z nich, se jí podle slov lidí z firmy, daří nad očekávání dobře. Nejen o zkušenostech s prvním mezinárodním projektem Mitonu, ale třeba také o nedávno uzavřené spolupráci s vyhledávačem Seznam, pohovoří Vítězslav Válka, spoluzakladatel firmy Stickfish a šéf fotobanky. Svůj pohled přidá také Ondřej Raška jeden ze zakladatelů Mitonu a člen mezinárodní poroty Startup Show 2010.
Webexpo 2010 - Daniel Franc

Daniel Franc je zakladatelem poradenské společnosti Unisona Studio, zaměřené na rozvoj síťové spolupráce a elektronické komunikace ve firmách a školství. Celý život propojuje lidi a technologie. Působil například jako technický ředitel úspěšné americké e-learningové firmy WebStudy. Daniel bude hovořit o možnostech využité wikinomických principů v praxi. Více informací naleznete v anotaci jeho přednášky.

Webexpo 2010 - David Špinar

Internet se mění a s ním i Search Engine Marketing. David Špinar, ředitel konzultační společnosti H1.cz, který se dlouhodobě věnuje tématice marketingu a podnikání na Internetu, představí nejnovější trendy a novinky, které z SEO a PPC reklamy dělají mimořádně kreativní a komplexní soubor činností.

Profily všech vystupujících najdete v sekci přednášek. Můžete nás sledovat také na Twitteru či Facebooku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).