Hlavní navigace

Virtuální webhosting v ČR – angel-hosting.cz

Již od počátku února se Vám otevírá možnost hostování u nového provozovatele webhostingu angel-hosting.cz. Jedná se o virtuální webhosting, ideální řešení pro ty, kteří chtějí hostovat neomezený počet domén a to kvalitně, jednoduše a za bezkonkurenčně nízkou cenu.
1. 4. 2009

Sdílet

Pokud spravujete nebo vlastníte webové stránky, určitě jste již řešili kam stránky umístit, ke kterému webhostingu se přiklonit. Srovnáme-li nejznámější webhostingy které v současné době působí na českém trhu, nalezneme převážně podobné služby – u běžného tarifu 1 doména, omezený počet databází, emailů a FTP účtů, diskový prostor u základních tarifů kolem 5GB. Stránky jsou hostované na jednom serveru společně se stovkami dalších klientů. V okamžiku, kdy jeden z klientů na webhosting umístí vysoce zátěžovou aplikaci, dojde ke zřetelnému zpomalení odezvy serveru pro všechny ostatní stránky na něm umístěné.

Mnoho lidí se proto namísto využívání služeb českých webhosterů rozhodne využít zahraniční webhostingy, neboť ty za obdobnou finanční částku nabízí nesrovnatelné služby. Nevýhodou ovšem bývá vysoká odezva serveru způsobená jeho umístěním, obvykle v USA. Všechna komunikace s technickou podporou probíhá v anglickém jazyce a domluva tak může být obtížná.

My jsme se pokusili přinést služby, které webhostingy v ČR neznají. Mezi službami, kterými se od většiny hostingů lišíme, jsou:

 • počet domén není nijak omezen
 • libovolná úprava souboru php.ini
 • do databázového serveru MySQL lze přistupovat pod uživatelem root – je možné prohlížet všechny databáze a spravovat oprávnění uživatelů
 • uživatel si může určit periodu zálohování všech svých dat (například po hodině)
 • služby CRON lze spouštět po jedné minutě
 • každá doména může být zaregistrována na jiného vlastníka
 • individuální správa domény pomocí souborů apache
 • SSH a SFTP přístup na server
 • automatický kreditní a platební systém

Technické zázemí

Jak je možné, že nabízíme služby, které u běžných webhostingů nejsou možné? Je to dáno především architekturou našich služeb. Každý zákazník je umístěn na virtuální server, který je kompletně vyhrazen pro něj, včetně diskového prostoru a operační paměti. Zákazník tak dostává do rukou plnohodnotný operační systém, který je určen jen pro něj a který si tak může upravit na míru pro své aplikace. Každý virtuální server je od nás automaticky předinstalovaný a všechny služby jsou již zprovozněny, aby se každý mohl věnovat prezentaci svých stránek namísto složitého nastavování.

Vytvoření administrace proběhlo dlouhým vývojem, připravovali jsme ji od začátku my – nevyužíváme žádné administrace třetích stran, které se nám zdály pro běžného uživatele příliš složité. Administraci jsme vytvořili intuitivní a jednoduchou, přesto ale nabízí mnoho možností, jak si hosting upravit. Přidat a hostovat domény zvládne běžný uživatel.

Pro uživatele, kteří hledají ještě větší volnost na serveru, nabízíme tarif VPS Hosting – uživatel dostane stejné služby, administraci, možnost spravovat své domény, navíc ale ještě účet uživatele root. Získává tak možnost nainstalovat si jakékoliv aplikace, které vyžaduje.

Rudolf

Služby, které jsou ve všech našich tarifech již přednastaveny a připraveny ihned k použití:

 • OS Debian Etch
 • ProFTPD + webové rozhraní net2ftp
 • MySQL 5.0.32 + webové rozhraní PHPMyAdmin
 • Postfix + Dovecot + SpamAssasin + Clamav + webové rozhraní RoundCubeMail
 • Apache 2.2 + PHP 5.2.0

Více informací o našich službách se můžete dozvědět na našich internetových stránkách zde.

Za angel-hosting.cz, Michal Rudolf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).