Hlavní navigace

Windows XP jde do důchodu a s ním i starší verze Internet Exploreru

Ukončení podpory Windows XP se nezadržitelně blíží, dojde k němu konkrétně 8. dubna 2014. Co si však mnoho uživatelů neuvědomuje, je ukončení podpory starších verzí Internet Exploreru.
24. 4. 2013

Sdílet

Blížící se ukončení podpory Windows XP, ale i starších verzí Internet Exploreru, včetně velmi rozšířené verze 8, klepe již hlasitě na dveře. Nezbývá již ani rok a je tedy nejvyšší čas přejít na moderní operační systém a tím také na nejnovější Internet Explorer 10. Důvodů pro přechod na nejnovější Internet Explorer 10 je hned několik. V případě, že uvažujete o upgradu na Windows 8, nebo jste tak již učinili, nemusíte se o nic starat. Poslední verze Internet Exploreru je jeho součástí a v případě, že máte dotykovou obrazovku, můžete použít verzi optimalizovanou právě pro dotykové obrazovky. V případě, že používáte nebo jste se rozhodli používat Windows 7, stačí jednoduchým způsobem doinstalovat Internet Explorer 10 do svého počítače.

Vyšší výkon a bezpečnost

Desktopová verze prohlížeče přináší další nárůst výkonu, kterého si všimnete již při běžném procházení webu. Zároveň díky dalším optimalizacím došlo ke snížení nároků na spotřebu energie, čehož si určitě všimnou uživatelé mobilních zařízení, především díky delší výdrži baterie telefonu. I nadále přitom platí, že Internet Explorer 10 lze velmi detailně spravovat pomocí skupinových politik, takže máte v ruce nástroj, jak zajistit jeho údržbu s nízkými náklady na správu. Firmy a organizace pak určitě ocení jasně definovanou podporu této verze ze strany společnosti Microsoft a každý uživatel zároveň přivítá větší zabezpečení proti běžným útokům z internetu.

Připnutí stránek – buďte efektivní

Stejně jako verze 9, i Internet Explorer 10 podporuje možnost připnout si libovolnou webovou stránku na hlavní panel systému Windows 7 nebo 8. Nejnovější verze Internet Exploreru tak patří stále k jediným prohlížečům na trhu, které tuto funkci umožňují. Můžete si tak vybrat své oblíbené weby a v mnoha případech dnes již celé služby nebo webové aplikace, které máte vždy dostupné na jediné kliknutí myši. Jednou ze služeb, která využívá pokročilé možnosti připnutých webů, je online úložiště SkyDrive. U něj můžete snadno přes pravé tlačítko myši vyvolat nabídku a na dvě kliknutí myši například vytvořit dokument Word, Excel nebo prezentaci PowerPoint v online úložišti. Zkuste si tedy připnout své 3 nejoblíbenější webové stránky nebo služby na hlavní panel a sami uvidíte, že je tato funkce silně návyková. Z obchodního hlediska pak představuje možnost připnutí si webu skvělý nástroj, jak si zajistit větší návštěvnost uživatelů. Jak na to se dozvíte zde.

Více Informací o ukončení podpory Windows XP najdete na stránkách Microsoftu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).