Hlavní navigace

Wordpress: ideální systém pro jakýkoliv web

Wordpress je králem současného internetu. Vyzkoušejte jeho sílu se specializovaným hostingem od CZECHIA.com.
10. 7. 2018

Sdílet

Wordpress byl vydán před 15 lety jako open-source blogovací platforma a do dnešního dne se rozrostl v redakční systém, který je možné využít prakticky k čemukoliv. Osobní weby, firemní stránky, e-shopy, platformy pro e-learning – vše, kam až sahá vaše fantazie.

Díky tomu jde o nejrozšířenější CMS na současném internetu. Z 10 milionů nejnavštěvovanějších stránek jich v dubnu 2018 používala Wordpress téměř třetina – 30,6 %. Konkurenční platformy Joomla! a Drupal nechal Wordpress daleko za sebou – mají podíl pod 3 %.

Celkově Wordpress pohání více než 60 milionů webových stránek. Vytvořit web na Wordpressu je velmi jednoduché, proto jej používá řada jednotlivců pro své osobní stránky i pro své projekty. Ze stejného důvodu jej používají i velké firmy a vládní organizace.

ZONER software, a.s., provozující projekt CZECHIA.com, využil Wordpress pro svůj magazín Interval.cz i své firemní webové stránky. Ze světa pak na Wordpressu jedou oficiální stránky Bílého domu, magazín o start-upech TechCrunch, Mercedes-Benz.comSonyMusic.

Nepřeberné množství doplňků i šablon

Wordpress za své rozšíření vděčí obrovské komunitě, která vytvořila a udržuje velké množství šablon pro změnu vzhledu i plug-inů pro rozšíření funkcí Wordpressu. Výhodou je, že většina těchto plug-inů a šablon je dostupná přímo na oficiálním webu.

Z obyčejného redakčního systému můžete během chvíle udělat něco úplně jiného. Třeba e-shop. Nejrozšířenějším doplňkem, který z Wordpressu udělá elektronický obchod, je open-source systém WooCommerce, pro který existuje spousta dalších doplňků včetně platebních bran. Možnosti Wordpressu však nekončí u e-shopů. Bez problémů naleznete plug-iny, které na vašem webu vytvoří diskuzní fórum, e-learningový systém nebo třeba komunitní stránky.

Doplňky samozřejmě neslouží jen pro razantní změnu funkcionality. Většina plug-inů doplňuje některou z funkcí, která vám v základním Wordpressu může chybět. Třeba jiný editor pro přidávání příspěvků, doplněk pro cachování obsahu, antispam nebo nástroj na optimalizaci webu pro vyhledávače.

Pokročilé funkce pro snadnou správu

Mimo zmíněnou rozšiřitelnost Wordpress nabízí moderní správu obsahu, díky které je tvorba vašeho webu velice jednoduchá. Můžete využít například časové plánování publikování příspěvků a také verzování příspěvků. Pokud v nějakém svém článku omylem část smažete, stačí se podívat do předchozích verzí a obsah obnovit.

O Wordpress se nemusíte starat sami, systém podporuje více uživatelů s různými právy. A protože je Wordpress otevřený systém, můžete do něj přidat i vlastní funkce, nebo si můžete upravit stávající šablonu či plug-in, aby lépe odpovídaly vašim představám.

Wordpress hosting s Czechia.com

Jako jeden z předních registrátorů a poskytovatelů webhostingových a cloudových služeb sledujeme rostoucí oblibu Wordpressu i na našich serverech. Díky tomu jsme se rozhodli jít našim zákazníkům naproti a vytvořit hosting na míru speciálně pro Wordpress, který obsahuje již předinstalovaný redakční systém. Do tvorby svého webu se tak můžete pustit do 1 minuty od objednání.

Víme, že zmíněná otevřenost systému může být také jeho zranitelností. Hostingový program Wordpress proto předchází známým bezpečnostním hrozbám a obsahuje rozšířené zabezpečení administrace i pravidelné aktualizace jádra systému. Na bezpečnosti si zakládáme, proto Wordpress dostanete včetně předinstalovaného SSL certifikátu zdarma. V případě potřeby vám s čímkoliv poradí naše technická podpora.

Wordpress hosting si můžete objednat s registrací .CZ domény, která je nejrozšířenější doménou v České republice. Doménu .CZ doporučujeme zejména pro tuzemské projekty, protože je pro české uživatele tou nejdůvěryhodnější. Jako registrátor každou .CZ doménu zabezpečujeme technologií DNSSEC, která zamezuje případnému podvržení obsahu útočníkem a chrání tak uživatele vašeho webu, aby vždy dostali ten obsah, který požadovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).