Hlavní navigace

XXV. ročník konference Radiokomunikace letos již v polovině října

Ve dnech 14. – 16. října proběhne v Pardubicích tradiční setkání odborníků z oblasti telekomunikací se zaměřením na televizní a rozhlasové vysílání a mobilní komunikace.
15. 9. 2015

Sdílet

Záštitu nad konferencí Radiokomunikace 2015 převzal předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Ing. Mgr. Jaromír Novák. Generálním partnerem konference je operátor Vysílací sítě 4 – MUX 4 Digital Broadcasting, hlavní partnery jsou České radiokomunikace a společnost CETIN.

Zveřejněný program potvrzuje, že i letošní konference bude opět velmi kvalitní. První den se bude věnovat převážně problematice digitálního televizního a rozhlasového vysílání, bude prezentován současný stav, trendy do budoucna a pozice České republiky na nadcházející WRC 2015. Náplní druhého konferenčního dne budou nejen mobilní technologie, ale také atraktivní aplikace radiotechniky a nové trendy v technologiích pro radiokomunikace.

Třetí den účastníkům představí příspěvky renomovaných autorů, které se týkají vzestupu nasazování malých družic, postupů při návrhu digitálního systému, anténních systémů současnosti a ochran před atmosférickou elektřinou.

Na přípravě témat a obsahu konference se každoročně podílí přípravný výbor v čele s předsedou Ing. Pavlem Gregorou. Dalšími členy jsou odborníci, jak z řad akademické obce, Českého telekomunikačního úřadu, tak i renomovaných telekomunikačních firem. Během minulých 24 ročníků se konference Radiokomunikace zúčastnilo více než 5 000 návštěvníků a přes 200 přednášejících.

Letošní ročník přináší řadu novinek. Pořádající agentura UNIT s. r. o. chce ve spolupráci s přípravným výborem konferenci Radiokomunikace více otevřít veřejnosti a učinit ji multimediální. „Jsme rádi, že konference Radiokomunikace je v oboru z hlediska odborné veřejnosti hodnocena jako vysoce kvalitní,“ říká jednatel společnosti Ing. David Tomíška.

„Chceme konferenci neustále rozvíjet a zlepšovat její úroveň a atraktivnost pro přímé účastníky, odbornou veřejnost i veřejnost zabývající se touto problematikou vůbec. Chystáme proto celou řadu nových aktivit, kterými chceme podpořit tuto konferenci jak z hlediska propagace, tak také v maximální péči o účastníky.“

Více informací, kompletní program, seznam přednášejících i on-line přihlášku najdete na webu www.konferadio.cz. Budeme se na vás těšit!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).