Hlavní navigace

Zentiva je napřed. Má první řešení SAP S/4HANA v Microsoft Azure Cloud ve střední Evropě

 Autor: Zentiva
Zentivu k přechodu na nový SAP motivovala nutnost odloučení systémů od původního vlastníka.Teď má mercedes mezi ERP systémy.
16. 8. 2021

Sdílet

Česká divize společnosti Atos, která celosvětově zajišťuje migraci na nový SAP ERP pro přední světové firmy, implementovala pro Zentivu vůbec první řešení SAP S/4HANA v Microsoft Azure Cloud ve střední Evropě. Stačilo jí na to 12 měsíců a tým 40 odborníků. Na straně klienta s nimi spolupracoval přibližně stejně velký tým interních expertů. Projekt je přelomový hned z několika hledisek. Zaprvé probíhal zcela v režimu spolupráce na dálku. Zadruhé přinesl Zentivě templateové řešení pokrývající hlavně výrobní procesy, které nyní již stačí replikovat na všechny její výrobní závody. Zatřetí se jedná o přelomový přechod na Microsoft Azure.

Pro společnost Zentiva, jednu z největších farmaceutických společností v Evropě působící ve 25 zemích světa, jsou systémy pro plánování podnikových zdrojů, tzv. „enterprise resource planning“ systémy (ERP), kritickou součástí infrastruktury. Jejím cílem je mít co nejpokročilejší aplikace a infrastrukturu na podporu firemního růstu, aby držela krok s nejnovějším technologickým pokrokem a vývojem a mohla zpřístupnit kvalitní a cenově dostupné léky ještě většímu množství lidí.

Společnost Atos provedla unikátní implementaci řešení SAP S/4HANA na Microsoft Azure pro Zentivu. Tým společnosti Atos zvládl dokončit nasazení v rámci plánovaných 12 měsíců, a to i navzdory současné pandemii. Celé nasazení probíhalo online a nový systém byl spuštěn na podzim roku 2020. Tato implementace se pohybuje na hranici dnešních technologických možností a jde přitom o první nasazení S/4HANA ve veřejném cloudu Microsoft Azure v regionu střední a východní Evropy.

Společnost Atos navrhla pro Zentivu kompletní Microsoft Azure infrastrukturu a SAP S/4HANA aplikační prostředí tak, aby odpovídalo jejím specifickým potřebám stejně jako oborovým požadavkům (například GxP validace).

„Kombinace řešení S/4HANA s MS Azure je jedinečná. Jednalo se o vůbec první takovéto nasazení v regionu CEE, a to s požadavkem dokončení projektu do jednoho roku. Samotná roční lhůta byla velkou výzvou. Do plánu ale ještě navíc zasáhla omezení spojená s pandemií a projektový tým přibližně 70 lidí se nemohl scházet osobně. Většina práce, koordinace a samotné nasazení proto probíhaly na dálku,“ komentuje implementaci Milo Georgievski, manažer divize SAP služeb pro Českou republiku ze společnosti Atos. „Celé řešení muselo být ideální nejen pro daný závod v České republice, ale mělo fungovat jako vzorové pro roll out do dalších závodů i v zahraničí.“

Jedinečné řešení podporující ambice Zentivy

 Nová platforma SAP S/4HANA podporuje růst Zentivy a její budoucí digitální transformaci. „Při navrhování prostředí SAP S/4HANA v Azure existuje mnoho možností, takže jsme potřebovali odborníky, kteří mají expertízu v Azure i SAP. Odborné znalosti společnosti Atos se ukázaly jako klíčové při implementaci SAP S/4HANA v Azure a poskytovaly inovativní nápady a jasné pokyny při navrhování vhodného řešení, které by nám nejlépe vyhovovalo,“ řekl Josef Matoušek, CIO firmy Zentiva.

Díky novému řešení je Zentiva schopna teď používat vlastní licenci SAP, snižovat kapitálové výdaje a sledovat náklady na bázi finančního modelu Pay-as-you-go. Model běžící na MS Azure je nákladově efektivní s vypočítaným bodem zvratu. Přináší robustní zabezpečení a ochranu dat pomocí sady cloudových produktů a služeb a jednodušší obchodní růst a inovace díky tomu, že klíčové systémy běží ve škálovatelném, flexibilním prostředí připraveném na budoucnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).