Hlavní navigace

Zveme vás na nejvýznamnější konferenci o internetu a telekomunikacích KKTS 2021

Komerční sdělení  Autor: KKTS
Konference KKTS mají dlouholetou tradici, a těší se velké oblibě mezi odborníky napříč obory z oblasti telekomunikací a internetu. Ani letos nebudete o tuto konferenci ochuzeni. Těšit se na ni můžete již 23. září, místem jejího konání bude Parkhotel Plzeň. Co nás na konferenci čeká?

Sdílet

Stejně jako každý rok se i letos bude konference KKTS zabývat celou řadou důležitých a aktuálních témat, která zde budou podrobně rozebrána z právního, provozního, technologického a dalších hledisek. Konference bude přínosem nejen pro poskytovatele internetového připojení a telekomunikačních služeb, ale také pro ty, kteří se v této souvislosti zajímají o technologie, právo či bezpečnost. 

Čím dál více se v poslední době probírá 5G konektivita. Sítě tohoto typu se pomalu ale jistě postupně šíří do všech zemí světa, a je tedy pochopitelné, že i toto téma zazní na letošní KKTS v Plzni. Jeden z jejích bloků bude věnován možnostem využití 5G sítí pro místní operátory. V pásmu na toto téma přijde řeč například na technické standardizace pásma 26 GHz, vznik nových technických řešení nebo o možné regulaci dodavatelů technologií v souvislosti s vývojem kritických informačních sítí. V souvislosti s 5G sítěmi ale bude například řeč také o takzvaných chytrých městech.

Své bloky bude na letošní KKTS mít také tuzemský Český telekomunikační úřad. Z úst jeho expertů zazní například informace o ochraně spotřebitele a očekávaných změnách pro letošní rok se zaměřením na dozorové a kontrolní role ČTÚ, nebo třeba o nových pásmech RLAN 5,2 a 5,8 GHz. Řeč bude také o novele 127/2005 Sb. střechového zákona, usnadnění výstavby sítí elektronických komunikací a další témata – ta si vezmou na starost odborníci z AK Velíšek & Podpěra. 

S rozmachem nových technologií a internetu jsou bohužel spojeny také nejrůznější bezpečnostní hrozby, mezi které patří například takzvané DDoS útoky. Na toto téma promluví odborníci ze společností Prozeta a VPGC. Téma Kyberbezpečnosti na všech úrovních se pomalu stává jedním z klíčových témat pro síťové operátory, pracovníky IT oddělení a pro managery rozhodující o zabezpečení informačních sítí firem a institucí. 

Těšit se můžete také na podrobnější představení partnerů konference, záměrů inkumbenta a přednášky partnerů, jako jsou společnosti Vodafone, Ericsson, Dial Telecom nebo NIX.CZ anebo internetová televize Skylink

Zajímavou kapitolou bude nástin budoucnosti IPTV Platforem, které jsou před technologickým rozhodnutím, jakým způsobem vyhovět požadavkům některých mediálních domů na změnu přístupu k vysílání reklam? Změní se IPTV platformy tak, že v odloženém sledování bude mít úplně jinou strukturu reklamních sdělení? Vzniká nová podoba trhu? 

Po ukončení konferenčního programu se těšíme na bohatý společenský večer. 

Na konferenci KKTS Plzeň 2021 se můžete zaregistrovat na webu isp-konference, v nabídce je úroveň Standard (pouze účast na konferenci), Super (účast na konferenci a večerním programu) a Student (určeno pro studenty a akademické pracovníky, zahrnuje vstup na konferenci). 

Těšíme se na vaši účast. 

Na shledanou v Plzni.