Hlavní navigace

Zvládnou Češi přechod na DVB-T2? Odpoví konference Televizní digitalizace 2.0

Komerční sdělení
Odbornou konferenci o zavádění nového televizního standardu pořádá ve čtvrtek 14. dubna 2016 agentura TAKTIQ Communications a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Sdílet

Budou Češi opět ochotně kupovat nové televize? Do pěti let má skončit dnešní způsob pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T. Má ho plně nahradit nový standard DVB-T2. Kdo stojí za touto změnou a co přinese televizním divákům, samotným televizním stanicím a operátorům vysílacích sítí? Dozvíte se na odborné konferenci Televizní digitalizace 2.0, již ve čtvrtek 14. dubna 2016 v Praze pořádá agentura TAKTIQ Communications ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Registrovat se na ni můžete prostřednictvím online formuláře na adrese http://dvbt2.taktiq.com.

„Na jednom místě se sejdou všichni, jichž se druhá televizní digitalizace přímo dotkne. Konferenci jsme naplánovali na termín, kdy by se touto problematikou měla zabývat i vláda. Z meziresortního připomínkového řízení totiž do Úřadu vlády dorazí návrh Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice,“ vysvětluje Jan Potůček, odborný konzultant agentury TAKTIQ Communications, který bude akcí provázet jako moderátor. Na konferenci vystoupí zástupci operátorů vysílacích sítí, provozovatelů televizního vysílání, státních regulačních orgánů i výrobců a prodejců televizní techniky. Akci zahájí a úvodní slovo pronese ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Bez zbytečné omáčky, přímo k věci

Konference Televizní digitalizace 2.0 se dělí do dvou tematických bloků. První se zaměří na legislativní změny, které musejí předcházet samotnému zahájení vysílání ve standardu DVB-T2, a také na časový harmonogram celého procesu. V této části konference vystoupí předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák, náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný, ředitel regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka, majitel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, vedoucí projektové kanceláře České televize Pavel Hanuš a ředitel sekce regulace Českého telekomunikačního úřadu Marek Ebert.

Druhý blok konference zacílí spíše na spotřebitele a dotkne se otázky certifikace televizních přijímačů vhodných k příjmu vysílání DVB-T2 v České republice, jejich dostupnosti na českém trhu a zamýšlené státní informační kampaně k přechodu na DVB-T2. V tomto bloku promluví předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák, produktový manažer společnosti Samsung Libor Bauer, ředitel regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka, předsedkyně představenstva společnosti Nielsen Admosphere Tereza Šimečková, technický ředitel České televize Ivo Ferkl a zástupce společnosti Euronics.

V každém bloku konference budou po odborných prezentacích následovat panelové diskuse, v jejichž závěru budou moci pokládat otázky i účastníci konference z pléna. Mezi oběma bloky konference budou mít účastníci dostatek času na osobní setkání, výměnu kontaktů a názorů. Akce proběhne v konferenční místnosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v ulici Na Františku 32, Praha 1. Začátek je naplánovaný na 9:00, konference potrvá do 13:00 hod.

Hlavními partnery konference Televizní digitalizace 2.0 jsou společnosti České Radiokomunikace a Samsung, partnery jsou společnosti Euronics a Digital Broadcasting. Mediálními partnery akce jsou odborné servery DigiZone.cz, MediaGuru.cz, Český rozhlas Digitální rádio a Digitálnítelevize.cz.

Podrobný program akce a registrační formulář pro účastníky naleznete na webu http://dvbt2.taktiq.com. Uzávěrka registrací pro účastníky je 7. dubna 2016.