Hlavní navigace

Seriál Bráníme se odposlechu na přepínaném Ethernetu

Téma volně navazuje na seriál Odposloucháváme data na přepínaném Ethernetu. Tentokrát nás zajímá, jak se odposlechu na místní síti bránit.

Bráníme se odposlechu: obrana na switchi

V dnešním závěrečném díle se podíváme, jak se bránit útokům DHCP Spoofing, ARP Cache Poisoning, MAC Flooding, Port Stealing a ICMP Redirect přímo na switchi. Také si krátce ukážeme, jak nám může pomoci aktualizace software a využití VLAN.

Doba čtení: 6 minut

Bráníme se odposlechu: specifické útoky

V dnešním, již třetím díle seriálu se podíváme na obranu proti útokům DHCP Spoofing, ICMP Redirect, Port stealing, MAC Flooding a DNS Spoofing. Zároveň si také vysvětlíme, jak tyto útoky detekovat.

Doba čtení: 7 minut

Bráníme se odposlechu: ARP Cache Poisoning a připojení počítače k síti

V dnešním díle seriálu se podíváme na to, jak zjistit, že se někdo neoprávněně připojil do naší sítě, a jak tomuto jevu zabránit. V druhé části tohoto dílu jsou rozebrány možnosti detekce a obrany proti útoku nazývanému ARP Cache Poisoning.

Doba čtení: 7 minut

Bráníme se odposlechu: promiskuitní režim

V prvním díle nového seriálu, který navazuje na seriál Odposlouchávání dat na přepínaném Ethernetu, se zaměříme na promiskuitní režim, jeho detekci a možnosti jak zamezit uživatelům v přepnutí síťové karty do promiskuitního režimu.

Doba čtení: 7 minut