Hlavní navigace

Seriál Recenze digitálních televizorů

Samsung UE40B8000XW: "LEDová" krása

Hned jak jsem v krabici zahlédl tenhle ultratenký „osmičkový“ model s možností přehrávání komprimovaných blue-ray souborů ve formátu MKV, říkal jsem si „a jéje, to zase bude práce s hledáním zástrčky pro síťový kabel…“ Mýlil jsem se. Samsung to vyřešil jinak – napevno připojenou šňůrou. Kupodivu vyřešil i umístění rozhraní („z boku“ a „zezadu“), ale bylo to vskutku natěsno a dokonce se někdy muselo sáhnout po specializovaných konektorech. Moje USB flash paměť to zvládla jen tak tak, stejně jako adaptér pro WiFi.

Bohumil Herwig

9. 9. 2009 0:00
Doba čtení: 12 minut

Sencor SPV-6706T: Malý, přenosný, šikovný

Dnes si představíme malý LCD televizor Sencor SPV-6706T, který, ač tak na první pohled nevypadá, v sobě skrývá celkem zajímavé funkce. Jeho určení je jasné, díky akumulátoru a malým rozměrům je přenosný kamkoli a nezávislý na elektrické síti, vhodný tedy například na kemping, do přírody, do dopravních prostředků nebo pro pokusy s příjmem televize kdekoli na kopci. Díky napájení 12V jej lze připojit a dobíjet z palubní sítě automobilu. Může být také vhodným doplňkem při instalaci antén pro následnou kontrolu funkčnosti přímo na střeše, bez nutnosti sbíhání k velkému televizoru připojenému až dole v místnosti.

David Kříž

2. 9. 2009 0:00
Doba čtení: 10 minut

Philips 32PFL8404H: Digitální televizor s osvětlením

Když slyším „Ambilight“ vybaví se mi pokaždé moje maminka, zcela zhasnutý obývák a malá lampička nedaleko jejího křesla (televize je samozřejmě na druhém konci pokoje…). Ambilight, tedy televizor se zadním osvětlením, je v tomto ohledu opravdu vychytaná věc a pokud si říkáte, že vám ho nahradí šikovně umístěná lampička za televizí, máte pochopitelně pravdu. Ale máte ji na dálkový ovladač?

Bohumil Herwig

27. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 10 minut

LG 42LH7000: digitální televizor nejen pro fajnšmekry

Televizory řady LH5000 a LH7000 dostaly do vínku několik zajímavých vlastností: audiosystém ladil jeden z největších světových zvukových inženýrů Marek Levinson, zabudováno je několik šetřících režimů v duchu chvályhodného trendu „proč platit ČEZu více“ a přes USB lze přehrávat audio i video, což u televizorů stále ještě není příliš obvyklé. V praxi se teorie u zapůjčeného nejvyššího modelu integrovaného digitálního televizoru LG s úhlopříčkou 107 cm jen potvrdila.

Bohumil Herwig

12. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 7 minut