Hlavní navigace

Seriál Útoky typu DoS

Série článků o útocích typu Denial of Service (DoS), principech jejich fungování i praktických ukázek.

Denial of Service útoky: reflektivní a zesilující typy

V dnešním dílu se podíváme na nejmodernější reflektivní a zesilující útoky. Jedná se o nebezpečné typy útoků, které dovolují zahltit linku oběti, i když má větší kapacitu než vaše linka. Podíváme se zde na útoky Smurf, Fraggle, TTL Expiration, SYN Flood a DNS Amplification Attack. Poslední jmenovaný útok je zvláště nebezpečný a lze jej považovat za novinku.

Doba čtení: 9 minut

Denial of Service útoky: man in the middle, distribuované DoS

Pokud vás zajímají DoS útoky, potom byste si neměli tento díl nechat ujít, probereme si tu totiž v dnešní době nejaktuálnější distribuované DoS útoky a ukážeme si tu málo známé, ale vysoce nebezpečné útoky využívající koncept Mitm. Dále se zde zaměříme na problémy, které mohou nastat, pokud budete používat příliš tvrdou bezpečnostní politiku.

Doba čtení: 7 minut

Denial of Service (DoS) útoky: typy využívající chyb a vyčerpání systémových prostředků (2.)

Po minulém díle plném teorie se tentokrát opět podíváme na nějaké útoky. Dnes si uděláme přehled o více či méně známých útocích, využívajících chyb nebo vyčerpání systémových prostředků. Většinou se jedná o útoky již neúčinné, ovšem některé mohou stále představovat hrozbu.

Doba čtení: 8 minut

Denial of Service (DoS) útoky: typy využívající chyb a vyčerpání systémových prostředků (1.)

V tomto díle se podíváme na ty nejnebezpečnější DoS útoky, jež představují DoS útoky využívající chyb. Dále se také podíváme na útoky, které vysávají systémové prostředky. V konkrétních útocích si detailněji rozebereme útoky Teardrop (slza) a Ping of death (Ping smrti).

19. 9. 2006 6:25
Doba čtení: 7 minut

Denial of Service (DoS) útoky: záplavové typy

V dnešním díle se podíváme na jedny z nejprostších a stále používaných DoS útoků, které stále mnohým uživatelům a správcům sužují život, jelikož pomocí nástrojů zvládne útok i začátečník. Jmenovitě si tu probereme útoky ICMP záplava, UDP záplava, TCP záplava, Mass mailing list a E-mail bombs.

Doba čtení: 8 minut

Denial of Service (DoS) útoky: úvod

Tímto dílem začíná další seriál zaměřený na útoky, vyskytující se na síti. Seriál se bude zabývat útoky DoS, a to ve všech jejich podobách. První díl se zabývá potřebnou teorií ohledně DoS útoků. Tento seriál nevyžaduje žádné předchozí znalosti o DoS problematice a je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé uživatele.

Doba čtení: 5 minut