Hlavní navigace

Seriál Webové kancelářské balíky

Akutální přehled webových aplikací, určených pro nahrazení kancelářského softwaru. Jaké možnosti nám nové online nástroje nabízí a obstojí v konkurenci s osvědčenou konkurencí?

Webové kancelářské balíky, aneb sbohem desktope? (3/3)

V posledním dílu našeho seriálu se podíváme na webové kalendáře a kecálky. Ze své podstaty se jedná o typ aplikací, které se ideálně hodí k přetvoření do webové verze. Ostatně zvláště konkurence online kalendářů začíná být velmi těsná a vývoj kráčí vpřed mílovými kroky. Kromě toho snad konečně rozřešíme otázku, mají-li webové kancelářské balíky budoucnost, nebo ne.

Doba čtení: 10 minut

Webové kancelářské balíky, aneb sbohem desktope? (2/3)

V prvním díle miniseriálu věnovaného webovým kancelářským aplikacím jsme si představili alternativy k poznámkovému bloku a textovému editoru. Řada pokročilých služeb však dokáže i daleko komplikovanější věci. K nejsofistikovanějším typům aplikací patří tabulkové procesory, programy na tvorbu prezentací a rozhodně i webmaily.

Doba čtení: 9 minut

Webové kancelářské balíky, aneb sbohem desktope? (1/3)

Přesun desktopových aplikací na web je stále aktuálnější. Touto oblastí se zabývají malé začínající firmy i velcí internetoví hráči. Proto dnes existují desítky online aplikací s ambicemi nahradit stávající úspěšné programy, zejména MS Office. Podívejme se v našem seriálu, jaké možnosti existují. Je libo poznámkový blok či textový editor?

Doba čtení: 8 minut