Hlavní navigace

Společnost NEXTLAN uvádí na trh kompaktní dohledové kamery AXIS 209FD/209MFD

[Tisková zpráva] Společnost NEXTLAN, distributor síťových kamer AXIS, uvádí na trh nové modely dohledových kamer AXIS 209FD/209MFD. Jejich malé rozměry je předurčují pro použití v recepcích, obchodech a jiných veřejných prostorách.

Sdílet

Kamery 209FD/209MFD rozšiřují portfolio společnosti AXIS o ultrakompaktní a zároveň diskrétní dohledové interiérové kamery. Výhodou novinek je jejich výška – pouhé 4 centimetry. Kamery lze snadno instalovat, je možné naklonit čočku kamery a také ji natočit podle toho, zda přístroj visí na stropě, nebo na zdi.

K napájení obou modelů se používá PoE (Power over Ethernet), takže odpadá nutnost instalace silových rozvodů. Pro snadnou softwarovou integraci je k dispozici aplikační rozhraní AXIS VAPIX, které zajišťuje kompatibilitu s dohledovým softwarem jiných výrobců, a také AXIS Media Control SDK. Kamery podporují software AXIS Camera Station určený pro dohled, nahrávání a archivování dat až z 25 připojených ka­mer.

Kamery jsou postaveny na procesoru ARTPEC-A, jenž nabízí progresivní skenování obrazu, které redukuje neostrost u rychle se pohybujících objektů. Model 209FD disponuje maximálním obrazovým rozlišením 640 × 480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. U modelu 209MFD je maximální obrazové rozlišení 1280 × 1024 pixelů při 12 snímcích za sekundu s použitím Motion-JPEG a 8 snímcích s MPEG-4. Kamera 209FD má kapacitu paměti 32 MB RAM, model 209MFD 64 MB. Kapacita flashové paměti pro další aplikace je u obou modelů 8 MB.

Obě kamery podporují kromě IPv4 také IPv6. O bezpečnost se stará víceúrovňový uživatelský přístup, filtrování IP adres a šifrování HTTPS. Zabudovaná je i podpora Quality of Service (QoS), pomocí níž lze například nastavovat potřebnou šířku pásma a priority kritických aplikací.

Více informací lze získat na adresách www.netcam.cz či www.axis.com/pro­ducts/cam_209fd/ a www.axis.com/pro­ducts/cam_209mf­d/.