Hlavní navigace

Společnost T-Systems certifikována pro podporu produktů Sun: T-Systems se stává servisním partnerem Sun Microsystems.

[Tisková zpráva] Firma Sun Microsystems uzavřela se společností T-Systems smlouvu o spolupráci v oblasti servisních služeb. Tato spolupráce umožňuje T-Systems nabízet, provozovat a provádět servis produktů a služeb firmy Sun. Dosud to bylo vyhrazeno výlučně pracovníkům výrobce serverů, a to i v případě, že se jednalo o IT systémy pro zákazníky T-Systems.

Sdílet

Tato forma distribučního partnerství daleko překračuje certifikaci předepsanou výrobcem. Padesát zaměstnanců T-Systems se školilo 20 dnů a získalo tím kvalifikaci pro helpdeskovou podporu a terénní servis řady produktů firmy Sun. Nyní mohou poskytovat služby a servis pro systém Sun x64 a servery SPARC, jakož i pro úložné produkty, a současně mají k dispozici podporu výrobce až po inženýrské služby Sun.

Rozšíření partnerského postavení přináší pro T-Systems výhodu při výběrových řízeních, protože mnoho společností vyžaduje certifikaci od firmy Sun při podání nabídky. T-Systems může s certifikáty nabízet více služeb z jednoho zdroje a uzavírat smlouvy o poskytování služeb se zákazníky. Společnost T-Systems ve svých výpočetních střediscích v současné době provozuje 5000 serverů Sun.

Analytici IDC přiznávají certifikovaným poskytovatelům služeb pro informační a komunikační techniku (ICT) výhody pokud jde o operativní výkony. V článku „Certifikace Sun a výkon týmu: Vliv na administrátory systému“, uveřejněném v tzv. Bílém dokumentu IDC za rok 2008 se uvádí: „Jsou-li ICT týmy certifikovány pro technologie a procesy Sun, projevuje se to přímo v organizační kvalitě administrace základních systémů.“

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

O společnosti Sun Microsystems
Firma Sun Microsystems vyvíjí informační technologie pro globální ekonomiku. S vizí „Síť je počítač“ Sun rozvíjí šíření internetu a soustřeďuje se na otevřené inovace, rozvoj komunit a vedoucí postavení na trhu v oblasti otevřeného zdroje (Open Source). Firma Sun má zastoupení ve více než 100 zemích. Více informací na www.sun.de.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).