Hlavní navigace

Skončilo 1. kolo soutěže Hledá se česká rodina Simpsonových

[Tisková zpráva] V neděli 28. 2. skončilo první kolo soutěže Hledá se česká rodina Simpsonových, kterou vyhlásil TV kanál Prima COOL. Zájemci o účast nahráli od 18. 1. na speciální webové stránky http://simpsonovi.prima-cool.cz. přes 800 příspěvků včetně několika videonahrávek.

Sdílet

Fotografie, které nejvíce splňovaly zadání soutěže, jsou uveřejněny na zmíněném webu v sekci galerie. Jde zhruba o desetinu došlých příspěvků. Ostatní snímky nesplnily většinu z požadovaných parametrů. Některé byly vloženy opakovaně, jiné neměly odpovídající velikost nebo nerespektovaly téma určené řádem soutěže. Byl zaznamenán i pokus o odcizení autorství – soutěžící vložil do systému snímek z blogu nizozemského autora, a to bez jeho vědomí.

Videa nebyla dosud uveřejněna žádná, neboť soutěžící nedodrželi postup jejich nahrání a technické parametry potřebné pro jejich uveřejnění. Intence soutěže však splnily pouze dvě videonahrávky. Nedostatky ostatních spočívaly např. v nadměrné době záznamu nebo obsahu nahrávky v rozporu se zadáním soutěže.

Od začátku března do 15. 3. je vyhrazen čas pro porotu, která z došlých fotografií a videonahrávek vybere dvacet nejzajímavějších snímků, z nichž pak návštěvníci speciálních webových stránek TV stanice Prima COOL zvolí vítěze.

Porota byla vyhlášena 26. 2. a je složena z dabérského týmu, který obohatil seriál jedinečným českým zněním, a ze zástupců Primy, kteří se podílejí na vysílání TV kanálu Prima COOL. Objeví se v ní tedy jména jako Helena Štáchová, Martin Dejdar, Jiří Lábus, Vlastimil Zavřel a Zdeněk Štěpán, režisér českého znění Simpsonových. Za Primu COOL budou rozhodovat Silvie Šustrová, editorka seriálů, Jaroslav Richtr, vedoucí dabingu Televize Prima, a Robert Juhoš, kreativní ředitel OAP. Vedoucím a mluvčím poroty je Filip Sychra, PR koordinátor Televize Prima.

Soutěž s názvem Hledá se česká rodina Simpsonových začala v pondělí 18. 1. prvním zadáním. Úkolem bylo najít osoby, které se podobají postavám z oblíbeného animovaného seriálu, dát je dohromady a zvěčnit tuto sešlost na fotografii nebo videu. A snímky pak přes webový formulář nahrát na speciální internetové stránky televize Prima COOL http://simpso­novi.prima-cool.cz. Na tomto webu je také umístěna sekce galerie, kde jsou příspěvky, které splnily podmínky soutěže, vystaveny.

Po rozhodnutí poroty, tj. od 16. 3., bude známo, která díla postoupila do top dvacítky. Tento výběr bude zveřejněn na zmíněném webu. Jeho návštěvníci poté hlasováním zvolí vítěze. Vyhraje hlavní cenu – LCD televizi Samsung. A také DVD Simpsonovi ve filmu a Simpsonovi 1.–3. sezona. Ale ani autoři dalších devatenácti z dvaceti nejzajímavějších příspěvků nepřijdou zkrátka. Na každého z nich čeká DVD Simpsonovi ve filmu.

Hlasování o vítězi potrvá do úterý 6. 4. K oficiálnímu vyhlášení verdiktu dojde po zpracování výsledků v následujícím týdnu. Stane se tak ve čtvrtek 15. 4. 2010, kdy bude vítěz zveřejněn na webových stránkách www.prima-cool.cz a http://simpso­novi.prima-cool.cz.

Soutěžní příspěvky bylo možné zasílat výhradně prostřednictvím soutěžního formuláře na webových stránkách http://simpso­novi.prima-cool.cz. Přijímány byly fotografie s maximální datovou velikostí 1 MB a minimální šířkou 1000 pixelů. Nebo videa ve formátu *.avi či *.mpg – maximálně minutu dlouhé. Kromě toho musely mít snímky i odpovídající obsahovou náplň, rovněž určenou řádem soutěže, tj. zachytit kompletní českou verzi rodiny Simpsonových, nikoli pouze některé členy ap.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).