Hlavní navigace

1 milion 404 tisíc diváků drželo Čechům palce

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 22. června krátce před 16. hodinou nastoupili čeští hráči na zelený trávník Hamburského stadionu v duelu proti Italům. Oslabenému českému týmu díky zraněním a vyloučením, bohužel, nepomohly ani „šťastné“ bílé dresy, které si na tento zápas česká reprezentace oblékla. Na zápas, při kterém jsme ztratili možnost pokračovat v bojích na šampionátu, se u televizních obrazovek sešlo 1 404 000 dospělých diváků, tj. 16,4 %, při podílu na publiku 68,63 %.

Sdílet

Pro muže jsou fotbalové svátky na televizní obrazovce vždy přitažlivé a včera se jich na náš zápas s Itálií sešla u televizorů více než pětina, přesně 23,7 % dospělých mužů, při podílu 79,62 %. Také ženy s podílem na publiku 52,05 % při sledovanosti 9,6 % přihlížely českému snažení o postup do další části soutěže. Děvčat a chlapců ve věku 4–14 let, ze kterých rostou další fotbaloví fanoušci, bylo prostřednictvím obrazovky při zápasu Česko – Itálie 122 000, tedy 10,7 % při podílu 67,31 %.

Přestože Češi, podle italského kouče Marcella Lippiho, nebyli horším týmem než Italové, do osmifinále postupují ze skupiny E se sedmi body právě jeho svěřenci a dále šestibodový tým Ghany, který porazil tým USA – což mohli diváci v přímém přenosu sledovat na ČT4 SPORT právě v čase, kdy ČT2 přenášela náš zápas s Italy.

Utkání Ghana – USA, jehož výsledek by byl pro český tým rozhodující v případě remízy s Itálií, bylo také divákům nabídnuto v záznamu na celoplošném programu ČT2 v 18.20 hod. Tam si jej našlo 158 000 dospělých diváků, tj. 1,9 %, při podílu 6,97 %.

Brazilci nastoupili k večernímu zápasu s Japonskem s jistotou postupujících, zatímco hráči Japonska, vzhledem k dosud bezbodovému stavu, neměli šanci postoupit ani v případě, že by několikanásobné mistry světa porazili. Fanoušci dobrého fotbalu vědí, že hra Brazilců vyniká rychlým a kombinačním stylem, o čemž se znovu u televizorů přesvědčilo 514 000 dospělých, tj. 6,0 %, při podílu 17,33 %. Průměrný počet mužů, kteří sledovali oba dva poločasy a mohli vidět první gól zápasu, jež překvapivě dali Japonci, bylo 9,2 %, při podílu 28,23 %. Ženy za zápas Japonsko – Brazílie, které drtivým vítězstvím 1:4 vyhráli Jihoameričané, vykázaly 3procentní sledovanost při podílu na publiku 8,28 %.

Posledním zápasem 14. dne šampionátu bylo utkání Chorvatsko – Austrálie, které mohli v přímém přenosu na ČT4 SPORT a poté od 23 hodin v záznamu na ČT2 zhlédnout i diváci České televize. Hráči obou týmu nastupovali k zápasu s jasnou představou vyhrát. Bylo jasné, že vítěz postoupí do osmifinále, zatímco ten druhý pojede domů. Po obou odehraných poločasech utkání, na které se ze záznamu na ČT2 od 23.02 hod. dívalo 91 000 diváků, tj. 1,1 %, při podílu 11,14 %, skončilo radostně pro Australany, jimž jeden bod za remízu k jejich prvnímu postupu na světovém šampionátu stačil.

Přesto, že se český tým v čele s trenérem Karlem Brücknerem se světovým šampionátem včera rozloučil, Česká televize bude dále nabízet zajímavé fotbalové zážitky z MS 2006, a to až do boje o titul šampióna, který proběhne v neděli 9. července. Podrobné hodnoty sledovanosti zápasů z 22. června jsou uvedeny v přiložené tabulce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).