Hlavní navigace

1. výukový online kurz sebeobrany na webu přivítal 1000. návštěvníka

[Tisková zpráva] Po dvou týdnech od svého spuštění navštívilo plnohodnotný výukový videokurz sebeobrany na internetových stránkách www.zoom-team.eu 1000 unikátních návštěvníků!

Sdílet

Tisíc návštěvníků zde realizovalo celkem 1882 návštěv a 7751 zobrazení stránek. Z tisícovky návštěvníků se jich 440 na stránky vracelo. Z návštěvníků zatím mají převahu lidé z České republiky, kterých je 92 %. Stránky mají ale i polskou a slovenskou mutaci, návštěvnost z obou zemí se zatím pohybuje okolo 3%.

V první fázi představil ZOOM-TEAM verzi v češtině, slovenštině a polštině, během další fáze budou doplněny jazykové verze v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině a ruštině.

„Jazykové verze jsou nezbytné pro naší snahu navázat spolupráci s národními i mezinárodními institucemi, městy, regiony nebo školami, aby vzniklou internetovou formu přijaly a prezentovaly jako ucelený a dlouhodobý preventivní bezpečnostní program namísto ad hoc aktivit nepřinášejících v dlouhodobém horizontu žádné konkrétní výsledky,“ domnívá se spolutvůrce nového bezpečnostně preventivního programu francouzský elitní legionář Stano Gazdik.

Stránky www.zoom-team.eu nabízí každému možnost se seznámit s obrannými technikami tak, aby si je mohl sám kdykoliv a kdekoliv vyzkoušet a byl tak připraven na neočekávané situace.

Projekt ZOOM-TEAM seznamuje na webových stránkách www.zoom-team.eu novou video formou týdenních videokurzů se základy i pokročilými prvky sebeobrany a bojového umění. Výukový videokurz naplňuje současně několik prvků zdravého životního stylu: zvyšuje sebevědomí, podporuje zdravý způsob života, umožní každému se připravit na neočekávané situace (šikana, domácí násilí, znásilnění, ohrožení zdraví či života).

„Techniky jsou vybrány tak, aby si je každý mohl následně vyzkoušet sám či s přáteli nejen doma, ale i v jakémkoliv prostředí, a být tak připraven i na neočekávané situace. Zároveň aby byly lehce osvojitelné a přitom efektivní, mohli je použít lidé v různém věku, rozličných tělesných proporcí a aby bylo možno použít jednu obrannou techniku na více způsobů napadení,“ vysvětluje Stano Gazdik.

FAQ – často kladené otázky – k nové formě výuky sebeobrany:

Kolikrát si mohu stáhnout jedno video?
Video je možné stáhnout po zadání kódu pouze jednou. Doporučujeme, abyste si video uložili do počítače a následně jej přehrávali z Vašeho počítače.

Co je obsahem stahovaného videa?
V každém videu v obou kategoriích (Každodenní situace i Military verze) jsou instruktážně zobrazeny dva různé způsoby obrany proti popsanému útoku.

Jak dlouho kurz potrvá?
V první fázi je připraven roční program. Každý týden vždy v pondělí nabídne ZOOM-TEAM nové video v každé kategorii – Každodenní situace i Military verze.

Jaký je rozdíl mezi kategoriemi „Každodenní situace“ a „Military verze“?
V kategorii Každodenní situace jsou zobrazeny nejčastější způsoby útoků a obrana proti nim v nejrůznějších prostředích. Cílem je především útok odrazit. V kategorii Military verzi jsou způsoby možných útoků rozšířeny o méně obvyklé techniky. Tomu je přizpůsobena i obrana, která nekončí pouze odražením útoku.

Bude v nabídce kurzu i obrana proti útoku nožem, tyčí apod.?
Rozhodně. V obou kategoriích budou součástí kurzu i obranné techniky proti útokům nejen rukama a nohama, ale i s pomocí různých pomůcek. Nebude chybět ani obrana proti více útočníkům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).