Hlavní navigace

10 nejprodávanějších mobilních telefonů v únoru

[Tisková zpráva] Praha, 11. březen 2011 – Společnost Krusell International AB, přední výrobce stylových pouzder pro mobilní telefony a elektronická přenosná zařízení, zveřejnila aktuální seznam deseti nejprodávanějších mobilních telefonů. Žebříčku nadále kraluje Apple s iPhone 4. Raketový růst zaznamenal Samsung Galaxy tab, který obsadil druhou pozici. Na dalších předních místech se umístily HTC Desire HD a Nokia se třemi modely mobilních telefonů – Nokia 3720 Classic, Nokia C5 a Nokia E52.

Sdílet

“Kolem tabletů je teď největší rozruch,” říká Ulf Snadberg, ředitel společnosti Krusell. “Množství objednávek obalů na Samsung Galaxy Tab bylo během posledních měsíců obrovské. Náš seznam prezentuje nejprodávanější telefony a proto v něm není zahrnut iPad. Ale aspoň pro vaši představu – v únorovém žebříčku by obsadil druhé místo.“ 

„Tuzemský trh se s tablety teprve seznamuje, nicméně ani české zákazníky nemine „tablet mánie“, která pohltila svět. Očekáváme významný nárůst prodeje těchto zařízení a rozšíření trhu o další značky. Stejný nárůst prodeje se pochopitelně bude týkat i příslušenství, které je pro uživatele tabletů nepostradatelné,“ komentuje situaci na českém trhu Monika Holečková ze společnosti Agora, která je jedním z distributorů Krusellu.

„Ve vodách českého trhu se o prvenství dělí smartphony Samsung Galaxy S a HTC Desire HD. Další příčky obsazují prověřené telefony ze střední třídy, především od Nokie a Samsungu,“ dodává další distributor, Jiří Strouhal ze společnosti Sunnysoft.

Švédský výrobce ochranných a designových obalů na přenosnou elektroniku Krusell vydává svůj žebříček “TOP 10” pro únor 2011. Ten je sestaven podle počtu objednávek obalů pro mobilní a chytré telefony, které zákazníci Krusellu uskutečnili během února 2011. Unikátnost žebříčku spočívá v tom, že odráží skutečné prodeje telefonů na šesti kontinentech a ve více než sedmdesáti zemích po celém světě.

Nejprodávanější telefony v únoru 2011

  1. (1) Apple iPhone 4
  2. (8) Samsung Galaxy tab
  3. (2) HTC Desire HD
  4. (3) Nokia 3720 Classic
  5. (5) Nokia C5
  6. (10) Nokia E52
  7. (7) Samsung GT – B2710 / Xcover 271
  8. (-) HTC Wildfire
  9. (-) Samsung B2700
  10. (6) Samsung I9000 Galaxy S

Číslo v závorce udává pozici mobilního telefonu v žebříčku z předchozího měsíce.

O společnosti Krusell

Krusell International AB, s obratem více než 130 milionů švédských korun, roční produkcí více než 3 miliony pouzder a více než 500 zaměstnanci, je švédskou společností vyvážející špičková stylová pouzdra pro přenosná elektronická zařízení do celého světa. S téměř dvaceti let zkušeností s mobilními telefony je Krusell jednou z vedoucích značek ve svém oboru. Kromě pouzder na mobilní telefony vyrábí Krusell také pouzdra na digitální fotoaparáty a kamery, notebooky, MP3 přehrávače, navigace a přenosné herní konzole. Navíc je Krusell také subdodavatel pro Sony, Samsung, Sanyo, Honda, Toyota a LG. Sídlo společnosti Krusell je ve švédském městě Mölndal.

Více naleznete na http://www.kru­sell.se

Distributory značky Krusell v České republice jsou společnosti Agora a Sunnysoft.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).