Hlavní navigace

10 nejprodávanějších mobilních telefonů v únoru

[Tisková zpráva] Praha, 11. březen 2011 – Společnost Krusell International AB, přední výrobce stylových pouzder pro mobilní telefony a elektronická přenosná zařízení, zveřejnila aktuální seznam deseti nejprodávanějších mobilních telefonů. Žebříčku nadále kraluje Apple s iPhone 4. Raketový růst zaznamenal Samsung Galaxy tab, který obsadil druhou pozici. Na dalších předních místech se umístily HTC Desire HD a Nokia se třemi modely mobilních telefonů – Nokia 3720 Classic, Nokia C5 a Nokia E52.

Doba čtení: 2 minuty

“Kolem tabletů je teď největší rozruch,” říká Ulf Snadberg, ředitel společnosti Krusell. “Množství objednávek obalů na Samsung Galaxy Tab bylo během posledních měsíců obrovské. Náš seznam prezentuje nejprodávanější telefony a proto v něm není zahrnut iPad. Ale aspoň pro vaši představu – v únorovém žebříčku by obsadil druhé místo.“ 

„Tuzemský trh se s tablety teprve seznamuje, nicméně ani české zákazníky nemine „tablet mánie“, která pohltila svět. Očekáváme významný nárůst prodeje těchto zařízení a rozšíření trhu o další značky. Stejný nárůst prodeje se pochopitelně bude týkat i příslušenství, které je pro uživatele tabletů nepostradatelné,“ komentuje situaci na českém trhu Monika Holečková ze společnosti Agora, která je jedním z distributorů Krusellu.

„Ve vodách českého trhu se o prvenství dělí smartphony Samsung Galaxy S a HTC Desire HD. Další příčky obsazují prověřené telefony ze střední třídy, především od Nokie a Samsungu,“ dodává další distributor, Jiří Strouhal ze společnosti Sunnysoft.

Švédský výrobce ochranných a designových obalů na přenosnou elektroniku Krusell vydává svůj žebříček “TOP 10” pro únor 2011. Ten je sestaven podle počtu objednávek obalů pro mobilní a chytré telefony, které zákazníci Krusellu uskutečnili během února 2011. Unikátnost žebříčku spočívá v tom, že odráží skutečné prodeje telefonů na šesti kontinentech a ve více než sedmdesáti zemích po celém světě.

Nejprodávanější telefony v únoru 2011

  1. (1) Apple iPhone 4
  2. (8) Samsung Galaxy tab
  3. (2) HTC Desire HD
  4. (3) Nokia 3720 Classic
  5. (5) Nokia C5
  6. (10) Nokia E52
  7. (7) Samsung GT – B2710 / Xcover 271
  8. (-) HTC Wildfire
  9. (-) Samsung B2700
  10. (6) Samsung I9000 Galaxy S

Číslo v závorce udává pozici mobilního telefonu v žebříčku z předchozího měsíce.

O společnosti Krusell

Krusell International AB, s obratem více než 130 milionů švédských korun, roční produkcí více než 3 miliony pouzder a více než 500 zaměstnanci, je švédskou společností vyvážející špičková stylová pouzdra pro přenosná elektronická zařízení do celého světa. S téměř dvaceti let zkušeností s mobilními telefony je Krusell jednou z vedoucích značek ve svém oboru. Kromě pouzder na mobilní telefony vyrábí Krusell také pouzdra na digitální fotoaparáty a kamery, notebooky, MP3 přehrávače, navigace a přenosné herní konzole. Navíc je Krusell také subdodavatel pro Sony, Samsung, Sanyo, Honda, Toyota a LG. Sídlo společnosti Krusell je ve švédském městě Mölndal.

Více naleznete na http://www.kru­sell.se

Distributory značky Krusell v České republice jsou společnosti Agora a Sunnysoft.