Hlavní navigace

Více než 100 000 domén s koncovkou .CZ u ACTIVE 24

[Tisková zpráva] Překročení hranice 100 000 registrovaných .CZ domén potvrdilo, že zájem o internetové domény stále roste. Kromě národní domény .CZ se zvyšuje i zájem o ostatní koncovky a to nejen v českém, ale i celosvětovém měřítku.

Sdílet

Veliký zájem o domény je zejména ze strany firem a živnostníků. Zatím plně nevyužitý potenciál je naopak mezi fyzickými osobami – tedy lidmi, kteří ještě kouzlo vlastní domény neobjevili. Jak ukázal průzkum, mnoho uživatelů internetu si stále neuvědomilo, že doménová koncovka může také sloužit jako součást originálních e-mailových adres.

V České republice je k dnešnímu dni registrováno 568 142 .CZ domén, tato doména je zároveň doménou nejrozšířenější. Celosvětově je zaregistrováno více než 180 milionů domén, nejrozšířenější je .COM doména s více než 80 milióny registrací, mezi velice populární patří i koncovky .cn (Čína), .de (Německo), .net (Network), v Evropě pak .eu s 2 964 098 registracemi.

„Zvyšující se zájem o domény cítíme prakticky neustále, ani poslední měsíce neměly na tento stav žádný vliv. Snažíme se firmám, živnostníkům i jednotlivcům cestu na internet co nejvíce zjednodušit. Ke každé doméně registrované u ACTIVE 24 získají zákazníci i webhostingový prostor a nástroj na jednoduchou tvorbu webových stránek zdarma. S touto výbavou může být na internetu během pár desítek minut prakticky každý se základními znalostmi internetu,“ doplňuje František Grunt, marketingový ředitel ACTIVE 24.

ACTIVE 24, s.r.o. – přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení (www.active24.cz). Zároveň provozuje jedno z největších virtuálních obchodních center – Vltava2000 (www.vltava2000­.cz). Společnost ACTIVE 24, s.r.o., je součástí skupiny Active 24 ASA, celoevropského poskytovatele hostingových služeb s centrálou v norském Oslu a pobočkami v 15 evropských zemích. Od roku 2006 je stoprocentním vlastníkem skupiny Active 24 norská společnost Mamut.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).