Hlavní navigace

100 000 návštěv na Lesnictvi.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

100 000 návštěv na Lesnictvi.cz

V těchto dnech zaznamenal server www.lesnictvi.cz 100 000 shlédnutých stránek. Návštěvnost jednotlivých stránek začali provozovatelé serveru sledovat od léta letošní roku, tohoto čísla tak bylo dosaženo za 6 měsíců. Ještě více povzbuzující je trend. V červenci a srpnu se měsíční počet shlédnutých stránek pohyboval v řádech tisíců, v prosinci a lednu to již bylo 20 tis. shlédnutých stránek za měsíc.

Vzhledem k velmi úzké specializaci tohoto serveru a vzhledem k tomu, že většina návštěvníků serveru Lesnictvi.cz jsou lidé z oboru, současná návštěvnost serveru Lesnictvi.cz potvrzuje, že si tento server své místo na českém Internetu nejen našel, ale že ho neustále i upevňuje. Za zmínku stojí, že dle statistik u nás v lesním hospodářství pracuje cca 30 tis. osob. To není moc velká základna a vzhledem k tomu, že většina návštěvníků tohoto portálu jsou lidé z oboru, dosáhl server slušné penetrace ve svém odvětví.

Server Lesnictvi.cz, který je v provozu již od roku 1999, si však od začátku dával za cíl oslovit i laickou veřejnost. Obsah serveru je laděn tak, aby tam užitečné informace nalezl nejen pracovník v lesním hospodářství, či vlastník lesa, ale i člověk, který do lesa zajde pouze párkrát za rok na houby nebo člověk, který se do lesa dostane pouze tehdy, když jím prochází dálnice. :o)

Server Lesnictvi.cz je také zvláštní tím, že ho kompletně tvoří sami lesáci. Od návrhu a zpracování designu, skriptů, až po plnění a udržování aktuálního obsahu. Díky velmi umírněné nákladové politice tento server od začátku svého provozu hospodaří s vyrovnaným rozpočtem, což je v oblasti Internetových portálů velmi neobvyklý jev. Od léta 2000 se stala provozovatelem serveru společnost Lesnictvi.cz, s.r.o., kterou tvoří právě tvůrci serveru – absolventi lesnické fakulty.

Ing. Vít Skála, Lesnictvi.cz, s.r.o.