Hlavní navigace

100% akvizice společnosti SYSTEMATIQ společností United Software

[Tisková zpráva] Přibližně před rokem podepsali zástupci společností ABRA Software a FLORES Memorandum o strategické spolupráci, ve kterém si mj. stanovili za cíl vytvoření společných aktivit pro poskytování software jako služby, dodávek HW a SW zákazníkům na míru a postupnou integraci na úrovni majitelských sborů.

Sdílet

Již v červenci byla dokončena první etapa této spolupráce, kdy vznikl společný podnik s názvem SYSTEMATIQ. Ten je poskytovatelem komplexní péče o IT u zákazníků a slouží zákazníkům obou zakladatelů i jiných společností v oboru.

Integrační proces byl dokončen 3. 2. 2011, kdy se SYSTEMATIQ plně začlenil do United Software, a to včetně dílčí majitelské integrace.

„Jsem rád, že naše produkty a služby budeme moci dodávat širšímu okruhu zákazníků. Věřím, že vnitřní spolupráce ve skupině United Software a vzájemný transfer znalostí a zkušeností přinese do budoucna užitek nejen oběma stanám, ale i našim zákazníkům. Jako pozitivní pro SYSTEMATIQ vidím využití bohatých organizačních, právních a ekonomických zkušeností US, my na oplátku přinášíme odbornou znalost z poskytování ERP software jako služby a další znalosti HW a SW“, uvedl Ing. Petr Kacálek, ředitel společnosti SYSTEMATIQ.

Je to vzorový případ, kdy United Software přijala jinou firmu do své skupiny tak, jak stanovila ve svém poslání – sdružovat postupně  tvůrčí potenciál lidí z oboru k dosažení lepších společných výsledků, podpořenou i majetkovou účastí.