Hlavní navigace

100 milionů pro děti dělá radost Kuřeti

[Tisková zpráva] Žlutému Kuřeti se záchranným kruhem se podařilo na Pondělí velikonoční pokořit magickou hranici 100 mil. korun. Na kontě devátého ročníku společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem je zatím, včetně telefonických příslibů, částka 15 519 769 Kč. Po připočtení 84,7 mil. získaných v předešlých osmi ročnících překročila celková suma dosud získaných peněz magickou hranici 100 mil. korun.

Sdílet

Sbírkové konto 666 999 666/0100 se však uzavírá až 15 května. Ve stejný den bude také ukončena dobročinná aukce a na konto sbírky přičtena částka, za níž se na serveru www.aukce.cz vydraží figurka Tomáše Hanáka. Tu za asistence samotného moderátora v přímém přenosu vykouzlil desetiletý kouzelník mistr Alešíni.

Pondělní den ve znamení pomáhání zahájila Alena Zárybnická v ranních hodinách a s diváky byla v kontaktu prostřednictvím Studií Pomozte dětem až do pozdního odpoledne. Následovalo speciální vydání soutěže Věříš si? Věř si a pomáhej dětem! brněnského studia, zaměřené na záliby dětí a teenagerů z organizací, které byly podpořeny v loňském ročníku sbírky. Ve vybírání a bavení nezůstalo pozadu ani ostravské studio, které připravilo Kuře v manéži, zábavný podvečerní pořad z prostředí Národního cirkusu originál Berousek.

Vše ale vyvrcholilo večer, kdy do callcentra zasedli moderátoři a redaktoři ČT – Václav Moravec, Jolana Voldánová, Pavel Karas, Aleš Cibulka, Martina Vrbová a mnoho dalších, aby pomohli získat co nejvíce peněz pro Kuře, tedy pro děti. Na scéně se mezi tím vystřídalo pod taktovkou Marcely Augustové, Tomáše Hanáka a také Míši Maurerové a Vojty Kotka mnoho interpretů. Pobavit a pomoci dobré věci přišli Support Lesbiens, David Koller, Anna K., Petr Bende, Michal Hrůza, Tonya Graves, Lenka Dusilová, 100°C, Gulo čar, Mahulena Bočanová, Jaroslav Kuneš a další. Všichni účinkovali bez nároku na honorář.

Pro všechny, kteří se chtějí do 9. ročníku sbírky ještě zapojit, je sbírkové konto 666 999 666/0100 otevřeno až do 15. května.

Informace o projektu na www.pomoztedetem.cz