Hlavní navigace

101 internetových projektů bude hodnoceno v soutěži IEA 2005

[Tisková zpráva]

Sdílet

101 internetových projektů bude hodnoceno v soutěži IEA 2005

Přes 100 internetových projektů se přihlásilo do prvního ročníku soutěže Internet Effectiveness Awards 2005. Soutěž o nejefektivnější internetová řešení před dvěma měsíci vyhlásila Economia OnLine (EOL), multimediální divize vydavatelství Economia, ve spolupráci s Asociací.BIZ.

„Počet nominací je mimořádný a mám z něho obrovskou radost, říká Petr Štěpánek, ředitel EOL. „Je vidět, že toto hodnocení, které má tradici v zahraničí, má smysl i v České republice.“

Do soutěže IEA mohla být přihlášena řešení využívající web technologie: internetové stránky, www aplikace, e-business řešení, internetové a intranetové portály nebo online marketingové kampaně.

IEA má 6 základních kategorií (B2B, maloobchod a B2C, online bankovnictví a finance, cestovní ruch, zábava a marketingový počin), nejvíce projektů se přihlásilo do kategorií Maloobchod a B2B a Marketingový počin.

U přihlášených řešení bude porota složená ze zástupců médií, firem, dodavatelů internetových řešení a odborníků posuzovat ekonomické nebo marketingové parametry, které se vztahují k České republice a časově pak k rokům 2004 nebo 2005. „Při výběru poroty jsme kladli důraz především na její kvalifikaci, nezasedají v ní pouze formální reprezentanti IT firem“, vysvětluje tajemník Asociace.Biz Václav Šourek.

Nejefektivnější projekty budou vyhlášeny a představeny na slavnostní konferenci, která se uskuteční v posledním listopadovém týdnu. Odborným garantem soutěže je Asociace poskytovatelů internetových řešení – Asociace.BIZ.

Seznam projektů nominovaných do soutěže IEA naleznete v příloze. Novinářům na základě žádosti rádi pošleme online přístup k veřejným datům o nominovaných projektech.

Více informací o soutěži Internet Effectiveness Awards je k dispozici na http://www.ie­a.cz.