Hlavní navigace

TV Nova podpořila 12. ročník Zlatého záchranářského kříže

[Tisková zpráva] Za účasti prezidenta republiky Václava Klause a dalších představitelů politického života České republiky se dnes na Pražském hradě konalo slavnostní vyhlášení výsledků 12. ročníku ocenění Zlatý záchranářský kříž. Hlavním mediálním partnerem projektu byla TV Nova, jejíž generální ředitel, Jan Andruško, předal Cenu mediálních partnerů. Zpravodajský server tn.cz a pořad 112 – v ohrožení života projekt podpořily jako mediální partneři.

Sdílet

Praha 14. dubna 2011 – Televize Nova se letos opět stala hlavním mediálním partnerem projektu Zlatý záchranářský kříž, který od roku 1999 každoročně oceňuje výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů, dobrovolníků i profesionálů a dalších složek integrovaného záchranného systému a neziskových organizací, působících v oblasti záchranářství. Ocenění pravidelně dostávají také obětavé činy první pomoci laiků.

Mezi oceněnými byli i policisté Jakub Piňos a Pavel Vach, kteří zachránili matku s dítětem po těžké dopravní nehodě. Statečné muže do soutěže nominoval autor pořadu televize Nova 112 – v ohrožení života Miroslav Vaňura. Cenu mediálních partnerů předali Jakubovi Piňosovi a Pavlu Vachovi generální ředitel TV Nova Jan Andruško a moderátor Mirek Vaňura.

„Cena Zlatého záchranářského kříže je pro mě ohromná čest a jsem za ni velmi rád. Moje práce policisty není pouze profese, ale poslání, které mě naplňuje. Takovéto ocenění by měl získat každý policista. Podobných odvážných činů se totiž děje každý den několik, ale pouze pár se jich ocení,“ vyznal se po obdržení ceny policista Jakub Piňos.

Kromě prezidenta republiky Václava Klause předali laureátům Zlaté záchranářské kříže a další ceny také primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar, generální ředitel HZS ČR Miroslav Štěpán nebo policejní prezident Petr Lessy. Projekt Zlatý záchranářský kříž vyhlašuje časopis Rescue od roku 1999 na území České republiky a od roku 2007 také na Slovensku.

Cena mediálních partnerů
V prosinci loňského roku jela matka se svým tříletým synem po silnici vedoucí podél rybníka nedaleko Slavkova. Náhle dostala na ledových zmrazcích smyk a auto se nekontrolovaně zřítilo do rybníka a začalo se potápět. Matce se naštěstí podařilo uvolnit sebe i syna a začala plavat směrem ke břehu. Jenže břeh rybníka byl obložený strmými betonovými pláty a po kluzké zmrzlé ploše se vyšplhat nedalo. V ledové vodě zůstala i se synem v náručí jako v pasti, protože nikdo z řidičů projíždějících jen pár metrů od ní ji nemohl vidět a bylo jasné, že bez pomoci se ona ani její chlapec sami nezachrání. Naštěstí si z nadhledu v kabině řidič kamionu všiml auta ve vodě a jen pro jistotu zavolal na tísňovou linku. Policisté Jakub Piňos a Pavel Vach vyrazili okamžitě k rybníku. Kvůli špatné viditelnosti Pavel pomalu procházel břeh a Jakub jel v autě krokem za ním. Byli asi v polovině, když uslyšeli křik a Pavel Vach uviděl ve vodě ženu a dítě, už za běhu shazoval opasek a bundu. Nerozmýšlel se ani vteřinu a skočil do ledové vody. Oba policisté postupně vytáhli na břeh chlapce i jeho matku a vzápětí je předali do péče již přivolaným záchranářům.

Více informací na tn.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).