Hlavní navigace

18. ročník Thálie v Toboganu

[Tisková zpráva] Ceny Thálie považují odborníci, umělci i veřejnost za prestižní ocenění. Rozdávají se už po osmnácté, vždy první jarní sobotní večer, ale už dopoledne nabídne Český rozhlas Dvojka v pořadu Tobogan povídání s několika nominovanými umělci.

Sdílet

K uměleckému prožitku je třeba, jak známo, přítomnosti múz. A jednou z bohyň umění, múzou komedie, je Thálie. Právě po ní pojmenovala Herecká asociace cenu, kterou uděluje za mimořádné umělecké výkony ve čtyřech oborech: v činohře, v opeře, muzikálu či jiném hudebně dramatickém žánru a v baletu, pantomimě či jiném tanečně dramatickém žánru

Na sobotní dopoledne pozval Český rozhlas Dvojka do svého pořadu Tobogan několik umělců, nominovaných právě na cenu Thálie. Setkáme se s Johanou Gazdíkovou, Marianem Vojtko, D.Sobkovou – Dashou, ti zastupují kategorii muzikál, poznáme taneční umělce Zuzanu Pokornou, Adélu Pollertovou a Richarda Ševčíka, operní pěvkyni Michaelu Kapustovou a přivítáme se opět po čase i s Květou Fialovou (činohra.) Někteří z jmenovaných přispějí do programu i zpěvem.

Posluchači Toboganu a návštěvníci Divadla U Hasičů budou mít výjimečnou možnost poznat tyto výborné umělce ve chvíli, kdy jejich vystupování na veřejnosti neurčuje scénář ani režisér. A to v sobotu 26.března krátce po jedenácté na Dvojce!

Tobogan – 18. ročník Thálie – sobota 23. března od 11:05

Více na dvojka.rozhlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).