Hlavní navigace

Více než 2 miliony předmětů za rok prodali na Aukro.cz profesionální prodejci

[Tisková zpráva] Podnikatelské účty pro profesionální prodejce existují na Aukro.cz přesně jeden rok, za tuto dobu narostl počet podnikatelských účtů více než pětinásobně. Profesionální prodejci prodali prostřednictvím nákupní galerie Aukro.cz přes 2 miliony nových předmětů, na které se vztahuje zákonná záruka.

Sdílet

„Mezi nejčastější důvody, proč profesionální prodejci prodávají své zboží na Aukro.cz, je velký počet oslovených zákazníků, zvýšení obratu a úspěšnost jejich dosavadního prodeje,“ říká Lenka Hanušová, tisková mluvčí Aukro.cz. Všechny předměty, které firmy na Aukro.cz nabízejí, jsou nové a vztahuje se na ně zákonná záruka. Drtivá většina předmětů je vystavena a prodána za pevnou cenu, aukce tvoří jen zcela zanedbatelný podíl. Nejčastěji obchodníci s podnikatelským účtem na Aukru prodávají v kategoriích Dům a zahrada, Oblečení, Šperky a hodinky, Děti, Auto-moto a Elektro. „V současnosti činí podíl tržeb profesionálních prodejců na Aukru zhruba 25 %. Očekáváme, že počet těchto prodejců i objem zboží a služeb, které na Aukro.cz prodají, poroste v příštím roce dvojnásobně,“ dodává Lenka Hanušová.

Podle odhadů samotných profesionálních prodejců získají díky Aukro.cz až 80 % zákazníků a přibližně 60 % svých tržeb. Někteří profesionální prodejci uvádějí, že provozují vlastní e-shop nebo kamennou pobočku a hledají nové způsoby, jak oslovit další zákazníky. Dalším prodejcům nahrazuje prodej prostřednictvím Aukro.cz vlastní e-shop, který by podle svých slov neuměli spravovat nebo by pro ně jeho provoz byl příliš nákladný. Zkušenosti s provozem e-shopu, avšak s malými úspěchy a nízkou návštěvností, přesvědčily především menší prodejce k výhradnímu prodeji pouze na Aukro.cz. Profesionální prodejci nejvíce oceňují, že prodej zboží prostřednictví Aukro.cz je jednoduchý, přehledný a efektivní.