Hlavní navigace

20 milionů dotazů na práci v zemi, kde žije 10 milionů lidí?

[Tisková zpráva] S doznívající ekonomickou krizí rostl v minulém roce apetit lidí po novém zaměstnání. Zatímco v roce 2009 bylo jen na pracovním portále Agentka.cz zadáno přes 11 milionů dotazů na práci, v roce 2010 to bylo bez mála dvakrát tolik (21 milionů dotazů)!

Doba čtení: 1 minuta

„S trochou nadsázky se dá říci, že každý občan ČR se loni dvakrát mrknul na internet, jestli by pro něj nebylo k mání lepší místo,“ glosuje situaci na trhu práce v roce 2010 Petr Král, ředitel pracovního portálu Agentka.cz 

Platy jsou přitom v meziročním srovnání víceméně stabilní, nejčastěji firmy nabízejí hrubou nástupní mzdu 20 tisíc korun. Výše nabízených platů v jednotlivých profesích jsou k dispozici na následující stránce: http://www.agen­tka.cz/cz/pla­ty 

Dostali jste můj životopis? 

I v roce 2010 si lidé stěžovali na mnohdy velmi slabou odezvu zaměstnavatelů. Poté, co odeslali svůj životopis, čekali na odpověď i několik týdnů. V nemalé míře se bohužel nedočkali vůbec. 

„S tak velkou poptávkou po novém zaměstnání, s jakou se některé firmy mohly setkat je pochopitelné, že odpovědět všem zájemcům byl mnohdy nadlidský úkon,“ zastává se zaměstnavatelů Petr Král. „Není tedy překvapením, že personalisté patřili a do budoucna budou patřit k perspektivním a dobře placeným profesím,“ dodává Král.