Hlavní navigace

200 000 děl české Národní knihovny přibude na Knihách Google

[Tisková zpráva] Jistě souhlasíte, že knihy jsou studnicí lidského vědění. My v Google usilujeme o zpřístupnění informací lidem po celém světě. Díky službě Knihy Google můžete i vy procházet katalogem 15 miliónů knih, jež pocházejí z partnerských programů s vydavateli, knihovnami a dalšími držiteli autorských práv. Dalším krokem v našem snažení je partnerství s Národní knihovnou České republiky.

Sdílet

V průběhu několika let bude díky technologiím Google zdigitalizováno a do budoucna uchováno 200 000 svazků z historických a slovanských sbírek knihovny z období od 16. do konce 18. století. Velikost tohoto souboru knih přesahuje celoevropský rámec. Navíc Slovanská knihovna má pod svými křídly nejen české sbírky, ale i knihy v ruštině, polštině a dalších jihoslovanských jazycích, a řada těchto knih není dostupná v zemích svého původu.  

O to více nás těší, že jsme to právě my, kdo může zpřístupnit, uchovat a dlouhodobě  uchránit toto písemné kulturního dědictví pro další generace.  

Spolupráce s Národní  knihovnou ČR je dalším projektem v rámci programu „Google pro českou kulturu 2011“, který jsme odstartovali Art Projektem. V průběhu roku se můžete těšit na řadu dalších zajímavých kulturních projektů, jejíž cílem je využít nové technologie k podpoře českých talentů, zpřístupnění české kultury i umění a umožnění jejich dalšího šíření. 

Více o programu „Google pro českou kulturu 2011“ se dočtete na oficiální stránce programu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).