Hlavní navigace

2010 COMPUWARE NHL PREMIERE ŽIVĚ NA ESPN AMERICA

[Tisková zpráva] Nejkomplexnější pokrytí sezóny NHL 2010 dostupné v Evropě začíná na ESPN America ŽIVÝM přenosem všech zápasů Compuware NHL Premiere, tedy i utkání mezi Boston Bruins a Phoenix Coyotes, která se odehrají v Praze 9. a 10. října

Sdílet

ESPN America, oficiální partner National Hockey League pro vysílání v Evropě, zajišťuje televizní přenos zápasů 2010 Compuware NHL Premiere, při nichž se šest týmů z nejlepší hokejové ligy světa utká v evropských zemích, které hokejem žijí. Boston Bruins a Phoenix Coyotes odehrají dva vzájemné ligové zápasy v O2 Areně v Praze 9. a 10. října, Columbus Blue Jackets a San Jose Sharks se utkají v Ericsson Globe Areně ve Stockholmu 8. a 9. října a helsinská Hartwall Areena pak bude svědkem měření sil mezi týmy Minnesota Wild a Carolina Hurricanes 7. a 8. října.

NHL takto zahajuje svou sezónu v Evropě již počtvrté v řadě. V rámci NHL Premiere vyjedou na ledovou plochu všech tří stadionů i čeští hráči. Fanoušci v Praze budou mít možnost spatřit v týmu Phoenix Coyotes Radima Vrbatu, Petra Průchu a Martina Hanzala. Za tým Boston Bruins se proti nim na druhé straně postaví David Krejčí, který oslnil při olympijských hrách. Slovenský kapitán Boston Bruins, Zdeno Chára, může v Praze také očekávat velkou podporu.

Barry Melrose, bývalý hráč a trenér NHL a nyní analytik stanice ESPN, uvedl: „Hokej se stal mezinárodním sportem. Důkazem toho je skutečnost, že dnes je mnoho hráčů NHL původem z Evropy. Pro NHL je velmi důležité, aby prostřednictvím těchto zápasů ukázala Evropě, že i tento kontinent je plně součástí NHL. Tyto zápasy jsou odměnou všem zemím, které vychovávají hráče pro NHL. V minulosti jsem také vedl tým při zápase v Evropě a sám jsem měl příležitost spatřit jak fanoušci v Praze podporují své krajany na ledě. Stejně tak tomu bylo ve Finsku a Švédsku s ohledem na skandinávské hráče. Myslím si, že je to velká pocta těmto evropským zemím a že v budoucnu se nedá vyloučit ani možnost evropské divize NHL. Je to vyhlídka na dalších 20 až 30 let, ale věřím, že jakmile se vyřeší otázky spojené s cestováním, tak bude možné vidět v rámci NHL i evropské týmy. Tímto se NHL snaží ukázat všem evropským zemím, že s nimi dlouhodobě počítá.“ Po skončení mimořádně zajímavých zápasů 2010 Compuware NHL Premiere bude ESPN America i nadále pokračovat v komplexním pokrytí celé sezóny NHL, v jehož rámci odvysílá více než 300 přímých přenosů a záznamů celých zápasů základní části (včetně legendární show “Hockey Night in Canada”), NHL Winter Classic, NHL All-Star Game, NHL Playoff a finále Stanley Cupu. ESPN America nabídne fanouškům ledního hokeje i studiový pořad “NHL On The Fly” plný gólů, nejzajímavějších momentů a odborných analýz.

V České republice je ESPN America k dispozici prostřednictvím O2, UPC, CentroNet, SELFService, Nej TV a RIO Media. UPC Direct nabízí rovněž ESPN America HD