Hlavní navigace

24cz: Odvolání předsedkyně Nejvyššího soudu inicioval ministr spravedlnosti

[Tisková zpráva] V pořadu Hradní glosy, který uvádí pravidelně parlamentní televize 24cz, uvedl tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl ke spekulacím o odvolání předsedkyně Nejvyššího soudu JUDr. Ivy Brožové, že to nebyl prezident republiky, kdo inicioval její případné odvolání, ale ministr spravedlnosti Pavel Němec.

Sdílet

Ministr spravedlnosti se věci kritiky práce předsedkyně Nejvyššího soudu obrátil na prezidenta republiky. Prezident byl tedy osloven a intenzivně se tímto problémem zabývá. Na otázku, zda nástupcem Judr. Brožové má být jmenován bývalý ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš, Jakl uvedl: Úvahy Kanceláře prezidenta republiky nedošly zatím tak daleko, abych mohl toto jméno potvrdit.

Pořad Hradní glosy mohou diváci vidět dnes 30. ledna 2006 od 20.00 hodin v premiéře a od 23.00 hodin v repríze v televizi 24cz.

Parlamentní televizi 24cz mohou diváci sledovat nejen v kabelových sítích UPC, Karneval a přes satelitní družici SES-ASTRA, ale také na internetu na webové adrese www.24cz-tv.cz. Od ledna 2006 budou moci diváci sledovat televizi 24cz také v rámci experimentálního digitálního zemského vysílání prostřednictvím vysílačů sítě „B“ na 46. kanále.

Více informací najdete internetových stránkáchwww.24cz-tv.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).