Hlavní navigace

24cz: Parlamentní televize 24cz uvede dokument Bezesné noci

[Tisková zpráva] 23.12.2005 uvede televizní premiéru filmu o tzv. „ televizní krizi“ parlamentní televize 24cz. Film Bezesné noci, autorů Radima Špačka a Davida Čálka měli diváci možnost poprvé vidět vloni v pražském kině Světozor.

Sdílet

Žádná z českých televizí tento dokument, mapující oba tehdy nesmiřitelné názory aktérů a celé společnosti, zatím neodvysílala. I když je to dnes už pět let, přesto si myslím, že je dobře, aby diváci měli možnost vidět práci i chování týmu pod vedením tehdejšího generálního ředitele ČT Jiřího Hodače a ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové a zároveň aktivity zaměstnanců ČT, politiků a umělců, kteří bojovali za svobodu slova. V rámci objektivity odvysíláme speciální diskuzní pořad STUDIO 24, do kterého jsme pozvali i zástupce ČT, bývalé členy Rady ČT Janu Dědečkovou a Petra Kučeru, dokumentaristu Martina Vadase a komentátora Čro 6 Radka Kubička. Věřím, že tento téměř čtyřhodinový blok, věnovaný tvůrcům filmu, některým aktérům, komentátorům a pozorovatelům oněch dramatických dní, bude pro diváky zajímavou a poučnou podívanou, uvedl generální ředitel parlamentní televize 24cz Jan Fulín.

Program mohou diváci vidět ve dnech 23.12. ve 21:00 hod., 25.12.v 13:00 hod., 27.12. v 9:00 hod. a 30.12. ve 21:00 hod.

Parlamentní televizi 24cz mohou diváci sledovat nejen v kabelových sítích UPC, Karneval a přes satelitní družici SES-ASTRA, ale také na internetu na webové adrese www.24cz-tv.cz.