Hlavní navigace

2N mezi nejlepšími zaměstnavateli i za rok 2008

[Tisková zpráva] Praha, 16. 4. 2008 – Společnost 2N TELEKOMUNIKACE obhájila sedmou pozici v žebříčku nejlepších zaměstnavatelů Hewitt Associates.

Sdílet

Ve studii Nejlepší zaměstnavatelé byli zaměstnavatelé posuzováni na základě tří aspektů – názorů jejich vlastních zaměstnanců, personálních politik společnosti a pohledu jejich nejvyššího vedení. Klíčovým pojmem pro stanovení pořadí společností v žebříčku je tzv. motivovanost (engagement) zaměstnanců. Motivovanost je v průzkumech společnosti Hewitt definována jako stav citového a intelektuálního zapojení zaměstnance do dění ve firmě.

„Je zajímavé, že přední místa žebříčku letos opanovaly firmy z oblasti informačních technologií,“ říká Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N TELEKOMUNIKACE. „Jsme rádi, že se i toto srovnání s nadnárodními firmami je pro nás kladné. Je na tom vidět, že přístup k zaměstnancům a jejich podpora není jen otázkou masivních investic, ale že srovnatelné podmínky dokáže vytvořit i česká firma.“

Pozitivní je i další srovnání. Zaměstnanci 2N i dalších společností, které patří mezi nejlepší zaměstnavatele, mají podle průzkumu průměrnou míru motivovanosti 71%, což je o 23% více ve srovnání s průměrem České republiky. To ukazuje nejen vysokou efektivitu řízení lidských zdrojů, ale firmu to řadí mezi atraktivní cíle kvalitních uchazečů o zaměstnání. Jejich výběr i společné zvyšování potenciálu je pro 2N strategickým nástrojem pro rozvoj celé firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).