Hlavní navigace

Společnost 2N TELEKOMUNIKACE byla oceněna mezi Exportéry roku

[Tisková zpráva] Praha, 6. ledna. 2009 – 2N získala v žebříčku Exportér roku, který vyhlašuje Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR 3. místo v kategorii Nárůst exportu 2006-2007 a zvláštní cenu za počet zemí, do kterých exportuje.

Sdílet

Tradiční klání českých vývozců Exportér roku, v němž mohou porovnat své úspěchy při vývozu svých výrobků a služeb, se v roce 2008 uskutečnilo již po čtrnácté. Mezi firmami s ročním objemem exportu 100–500 milionů Kč se umístila také společnost 2N. Získala hned dvě ocenění. Třetí místo v kategorii Nárůst exportu v letech 2006–2007 a Zvláštní cenu Rozhodčího soudu. Tato cena je udělována firmám s nejvyšším počtem exportních destinací. Přes 120 zemí do kterých 2N stabilně exportuje, znamená nejen 2. místo v této kategorii, ale také dlouhodobý odbyt na trhy s různou citlivostí na současné globální ekonomické problémy.

„Účast v hodnocení je pro naši společnost dobrou příležitostí pro setkání s nejlepšími firmami, které jdou cestou exportu stejně jako 2N,“ říká Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N TELEKOMUNIKACE a dodává: „Pohled na výsledky přitom ukazuje, že vedle jmen, která reprezentují výrobní závody světových firem se na přední pozice dostávají i české firmy. Získané ceny jsou pro nás i pro ně oceněním toho, že vyvážíme výsledky své vlastní tvořivosti a vývoje a pokračujeme tak v tradici českého průmyslu“.

14. ročník soutěže Exportér roku se konal pod záštitou Hospodářské komory ČR. Pořadatelé soutěže Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR si kladou za cíl upozornit na to, že Česká republika může světu nabídnout více než jen památky, pivo a broušené sklo. Více informací o soutěži naleznete na www.exporterro­ku.com.

O společnosti 2N
Společnost 2N je od roku 1991 jednou z vedoucích českých firem v oblasti telekomunikací. Trvalý růst výsledků a produktivity 2N zajišťuje export do více než 120 zemí světa. Společnost 2N patří také k firmám, které se pravidelně umisťují v žebříčcích nejlepších zaměstnatelů, exportérů i v Českých 100 nejlepších. Vlastní vývoj a výroba telefonních ústředen, GSM a UMTS bran, dveřních a výtahových komunikátorů umožňují 2N spolupracovat s exkluzivními distributory po celém světě a nabízet unikátní produkty a řešení operátorům v desítkách zemí.