Hlavní navigace

2VV zvyšuje svůj obchodní a výrobní potenciál díky IFS Aplikacím

[Tisková zpráva] V říjnu 2010 byla podepsána smlouva o spolupráci mezi společnostmi 2VV  – předním evropským výrobcem řešení zvyšujících kvalitu vnitřního prostředí – a IFS Czech – významným poskytovatelem ERP řešení pro výrobní společnosti. Podpisem smlouvy tak byl odstartován projekt, jehož cílem je změna způsobu fungování 2VV směrem k moderní projektově a procesně řízené společnosti.

Sdílet

Po náročném výběru informačního systému zvolila společnost 2VV pro svůj další rozvoj IFS Aplikace 7.5, které jako jediné splnily náročnou poptávku po naplnění strategických cílů výrobní společnosti.

„Naším hlavním cílem je zvýšit obchodní a výrobní potenciál, zefektivnit výrobní procesy, ušetřit náklady, a to i v oblasti lidských zdrojů,“ říká Pavel Hazuka, majitel a jednatel společnosti 2VV. „Ze všech nabízených systémů pouze IFS Aplikace splňovaly naši představu uceleného, propracovaného a praxí prověřeného systému pro výrobní společnost.“

IFS Aplikace pomohou 2VV zejména v oblasti řízení hlavních firemních a obchodních procesů jako základního předpokladu pro plánovaný výrazný růst firmy, aniž by byl lineárně navýšen počet zaměstnanců. Další významnou oblastí je zabezpečení návaznosti na další firemní procesy, zejména finanční řízení, účetnictví a řízení lidských zdrojů. V neposlední řadě je nutná efektivní vnitrofiremní komunikace, jejímž důsledkem je zkrácení času potřebného na vyřízení jedné zakázky a omezení chybovosti a zmetkovitosti výroby, která přináší finanční ztráty a vícenáklady. Očekávaná je lepší kontrola nákladů a výnosů a jejich vývoj v čase. Takto ušetřené prostředky a kapacity společnost 2VV využije pro svůj další rozvoj a posílení své pozice na trhu.

Hlavní  vývojové činnosti firmy budou organizovány formou projektů (vývoj, změnové řízení, prodej, reklamace). Tímto způsobem lze s využitím informačního systému IFS Aplikace efektivně sledovat kapacity, náklady, výnosy na produktu nebo produktové řadě po celou dobu životnosti. Jako projekt lze založit jakoukoli činnost firmy, což ve výsledku umožní komplexní řízení kapacit a efektivní využití všech zdrojů podniku. Cílem je v novém IS podpořit, sledovat a vyhodnocovat požadované výkonnostní parametry, kontrolovat procesy a navrhovat jejich změny. Tedy směřovat ke štíhlé a výkonné firmě.

Implementace informačního systému zahrnuje následující komponenty:

  • IFS Finance
  • IFS Distribuce
  • IFS Výroba
  • IFS Údržba
  • IFS Prodej & Marketing (CRM)
  • IFS Správa dokumentů
  • IFS Řízení projektů
  • IFS Řízení jakosti
  • IFS Lidské zdroje
  • ALTEC APIS
 

Pokryty tak budou všechny požadované oblasti od marketingu a CRM, přes plánování výroby, vč. samotného výrobního procesu, nákup, logistiku, prodej a expedici, až po oblasti finančního řízení a správy dokumentů jedním integrovaným systémem. Manažerský informační systém APIS následně zajistí výstupy a klíčové informace usnadňující manažerské rozhodování. Jednotlivé oblasti, které IFS Aplikace pokrývají, jsou vybrány po důkladné analýze zákazníka a souvisí s celým plánovacím, výrobním a prodejním procesem firmy. Spuštění IFS Aplikace do ostrého provozu je plánováno na 1. 7. 2011.  

O společnosti 2VV

Společnost 2VV s.r.o. je renomovaný evropský výrobce vzduchových clon, větracích a rekuperačních jednotek a široké škály vzduchotechnických výrobků. Firma byla založena v roce 1995 a sídlí v Pardubicích. Její výrobní program se postupně rozrůstá, stejně jako její finanční zázemí – společnost 2VV dnes patří do rodiny evropských výrobců díky kvalitním spolehlivým výrobkům a službám. Aby byla schopna plnit nejvyšší požadavky zákazníků po celé Evropě, zaměstnává tým vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří využívají perfektní technické zázemí a nejmodernějších výrobních technologií. Svým zákazníkům firma nabízí osobitý přístup a komplexní služby spočívající v individualitě a partnerském jednání. Více informací naleznete na www.2VV.cz
 
  

O společnosti IFS

IFS je veřejně obcho­dovaná společ­nost (OMX STO: IFS) založená  v roce 1983, která vyvíjí, dodává a implementuje IFS Applications™, plně integrovanou sadu aplikací pro plánování  podnikových prostředků za­loženou na technologii SOA. Společnost má více než 2 000 zákazníků ve více než 50 zemích a soustředí se na sedm hlavních odvětví: letectví a obranu, technické služby a telekomunikace, strojírenství, zpracovatelský průmysl, automobilový průmysl, maloobchod a velkoobchod, stavební průmysl a správu služeb. Přímé zastoupení IFS pro Českou republiku, společnost IFS Czech s.r.o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000 spolu se zastoupením na Slovensku se sídlem v  Žilině. V současné době mají obě společnosti k dispozici více než 60 odborníků, kteří zajišťují lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu. Více informací naleznete na www.IFSWORLD.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).