Hlavní navigace

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem – Rybáři – premiéra 14. 2. na ČT1

[Tisková zpráva] Rybníček, Štika a Ženich – tři povídky na rybářské téma s hvězdným hereckým obsazením. Nové pokračování známého a oblíbeného komediálního triptychu s prémií uvádí v neděli 14. 2. ČT1 od 20:00 hod. Scénář Miroslav Sovják. Kamera Andrej Barla. Režie Miloš Zábranský.

Sdílet

V první povídce Rybníček si rybář koupí rybník i s pytlákem a neví co s ním. Ve druhé povídce Štika se ukáže, že existují nejen rybáři, ale i rybářky a dovedou být pěkně nebezpečné. Ve třetí povídce Ženich předstírá mladý muž kvůli své milé zájem o rybářství…

Rybníček aneb věčný konflikt usedlých mužů a jejich hlučných partnerek. Vášnivý rybář (Miroslav Donutil) je novopečeným majitelem rybníka na krásném osamělém místě, přesně jak si ho vysnil. S čím resp. s kým ovšem ani ve snu nepočítal, je nemluvný podivín (Rudolf Hrušínský), který poklidné místo nehodlá opustit. A navíc hrdina má ráznou manželkou (Veronika Žilková), do života se mu připlete snaživá makléřka (Danica Jurčová) i energická policistka (Bára Štěpánová).

Štika aneb o kuriózních formách ženské podnikavosti. Celoživotně vysezené místo rybáře (Miroslava Donutila) na Sázavě zasedne jednoho dne atraktivní blondýna (Kateřina Brožová) s perfektním rybářským náčiním. A nejen to. Postupně odváží ostatní rybáře (Pavel Nový a Jan Vondráček) kamsi do neznáma. Vracejí se od ní zamlklí, zasnění a není s nimi řeč. Jednoho dne zláká sebevědomá kráska i odtažitého Kamila…

Ženich aneb o generačních vztazích. Nevěsta (Veronika Kubařová) má chápavou maminku (Jana Paulová) a přísného otce (Miroslav Donutil). S chystaným sňatkem souhlasí, ale klade si podmínku – jeho nastávající zeť (Miloslav Tichý) musí být rybář jako on! K zálibě, jež vyžaduje brzké vstávání, ho láká pomocí dost svérázných metod. Nicméně zamilovaný ženich se rybářské vášní pokouší propadnout… Příběh, podmalovaný tóny Smetanovy symfonické básně Vltava, se odehrává v malebných exteriérech Českého Krumlova a jeho okolí.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program