Hlavní navigace

V letošním roce Česká republika organizovala 3. ročník mezinárodní soutěže pro studenty středních a vysokých škol studujících program Cisco Networking Academy

[Tisková zpráva] Ve dnech 23. až 25. června 2008 proběhla na Fakultě informačních technologií VUT v Brně mezinárodní soutěž žáků středních a vysokých škol – vítězů národních kol soutěží programu Cisco Networking Academy v jednotlivých zemích.

Sdílet

Po úspěšném národním kole NAG 2008, které proběhlo pro žáky středních škol v Hradci Králové na Střední škole aplikované kybernetiky (SŠAK) a pro žáky vysokých škol souběžně na VUT v Brně a ČVUT v Praze, se vítězové národních kol setkali při mezinárodním klání opět v Brně.

Do soutěže se přihlásili účastníci z 10 zemí (Bělorusko, Bulharsko, Česká republika, Itálie, Maďarsko, Německo, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Ukrajina) a celkem 49 studentů včetně pěti děvčat soutěžilo ve třech kategoriích – HS3 (určena pouze pro tříčlenná družstva ze středních škol), UNI a PT (obě kategorie jsou určeny pro jednotlivce ze středních i vysokých škol). Někteří studenti se mohli zúčastnit podle nominačního klíče i více kategorií. Soutěž se skládá z dvou disciplín – z teoretického testu a z praktické části.

Cílem organizace soutěže Networking Academy Games (NAG) je umožnit studentům škol prezentovat svoje znalosti a dovednosti z oblasti počítačových sítí, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy na své škole, a současně porovnat úroveň studentů v rámci jednotlivých zemí. Soutěž zároveň umožňuje ocenit nejlepší jednotlivce či skupiny studentů, vyhledávat nové talenty a podnítit jejich zájem o další studium síťových technologií.

Soutěž na prvních šesti místech měla velmi vyrovnané výsledky a často rozhodoval o lepším umístění jeden bod či lepší výkon v praktické části. Nejlepší umístění si tak z Brna odvezly Slovenská republika (1. a 3. místo v kategorii HS3, UNI a PT), Česká republika (2. místo v kategorii HS3 a PT) a Bulharsko (2. místo v kategorii UNI).

Za Českou republiku si druhé místo odvezlo v kategorii HS3 družstvo ze Střední školy elektrotechniky a spojů v Ústí nad Labem – Stříbrníky ve složení Tomáš Herout, Michal Ciasnocha a Jan Hlavín, a další druhé místo pak získal Tomáš Herout i v kategorii jednotlivců – PT.

Speciální cenu si odvezla i děvčata z Ruska, Běloruska, Rumunska, Německa a Maďarska. Přesto, že se neumístila na předních místech, v chlapecké konkurenci bojovala velmi statečně. Program NetAcad stejně jako i soutěž v České republice podpořily mimo Cisco společnosti Intercom Systems, Fluke Networks, Panduit a LSG Group. Více informací a fotogalerii ze soutěže včetně výsledkové listiny naleznete na www.netacad-games.cz.