Hlavní navigace

Premiéra historického megafilmu 300: Bitva u Thermopyl tuto sobotu na Nově

[Tisková zpráva] Televize Nova uvede v sobotu ve 22.05 premiéru historického megafilmu 300: Bitva u Thermopyl. Unikátní filmový projekt podle slavného komiksu Franka Millera, v hlavní roli s Gerardem Butlerem, ztvárňuje jednu z nejvýznamnějších bitev starověkých dějin.

Sdílet

Praha, 26. května 2011 – Vizuálně strhující podívanou o mimořádném hrdinství pouhých tří stovek řeckých bojovníků, kteří neváhali postavit se mnohatisícové přesile perského krále Xerxe, nabídne divákům v sobotu 28. května 2011 ve 22.05 televize Nova. V premiéře historického akčního megafilmu režiséra Zacka Snydera 300: Bitva u Thermopyl, uvidíme v hlavních rolích Gerarda Butlera (řecký král Leonidas) a Rodriga Santora (perský král Xerxes).

Film vychází ze stejnojmenného komiksu Franka Millera, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, v níž se spartský král Leonidas a jeho tři sta věrných bojovníků utkali s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeobětování způsobí sjednocení Řeků a přispěje rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově. Slavný komiks ožívá na filmovém plátně s přispěním nejmodernějších technologií, kombinujících živé herce a metodu modrého plátna, díky němuž povstává dávný příběh v celé své síle.

Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Na Řecko ze valí obrovská armáda perského krále Xerxe. Ten požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly navzdory úlisnému rádci Thérónovi bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám, kterými se nestvůrní kněží Eforové snaží krále od války odradit. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidasovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly (Horké brány) postavil mnohonásobné přesile.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).