Hlavní navigace

3COM DODÁVA ARCHITEKTURU PRO AUTOMATIZACI BEZPEČNOSTI KONCOVÝCH BODŮ, KTERÁ ZAJIŠŤUJE, ŽE PODNIKY UDRŽUJÍ ZDRAVOU SÍŤ, PŘIČEMŽ SNIŽUJÍ NÁKLADY NA PODPORU

[Tisková zpráva] 3Com® TippingPointTM Quarantine Protection poskytuje inteligenci pro zabezpečení desktopů a jiné koncové body využívající síťovou infrastrukturu pro prosazování.

Sdílet

MARLBOROUGH, Massachussets – 13.února 2006 – Společnost 3Com a její divize TippingPoint dnes oznámila dostupnost jejich bezpečnostního řešení koncových bodů, 3Com TippingPoint Quarantine Protection. Quarantine Protection je základní stavební blok kompletní bezpečnostní strategie koncových bodů pro ochranu klienta a léčení, využívající síťovou infrastrukturu pro izolování infikovaných zařízení.

„Quarantine Protection je ideální řešení pro konvergovanou síť, protože má inteligenci pro zabezpečení bezdrátových, hlasových a datových koncových bodů,“ řekla Charlotte Dunlap, analytička v Current Analysis. „Svou konzistentností se strategií společnosti 3Com a podporou heterogenních síťových prostředí jsou TippingPoint Intrusion Prevention System (IPS) a nové řešení Quarantine Protection internoperatibilní a na normách založená řešení, která umožňují integraci řešení do existujících sítí a/nebo do prostředí pocházejících od více výrobců.“

Quarantine Protection využívá TippingPoint IPS, TippingPoint Security Management System (SMS) a síťové přepínače nebo systémy řízení pro blokování záludného provozu, sledování infikovaných koncových bodů a poskytování podpory pro vyléčení infikovaných zařízení. Karanténní akce jsou extrémně flexibilní a mohou zahrnovat zobrazení webové stránky léčení , blokování portu nebo přesměrování infikovaného hostitele na sledovaný karanténní VLAN založený na zásadách administrátora.

I když je cílem na normách založené architektury Quarantine Protection využití existující síťové infrastruktury zákazníka, fungují produkty 3Com nejlépe, pokud se používají společně, protože umožňují hladkou integrací a podporu „out-of-the-box“. Dnes se dodává řešení Quarantine Protection na TippingPoint IPS a Security Management System (SMS) přichází s předem konfigurovanou podporou přepínačů 3Com a systémů Enterprise Management System (EMS) společnosti 3Com. Automatizovaná integrace s bezdrátovými přepínači 3Com bude k dispozici letos v létě.

Quarantine Protection má také schopnost hladké spolupráce s přepínačem Cisco 6500 Catalyst. Může pracovat s jakýmkoliv systémem řízení sítě nebo přepínačem s určitou integrací. Uživatelské konfigurace lze snadno povolit prostřednictvím služeb 3Com Professional Services.

Hlavní technologický vedoucí společnosti 3Com Marc Willebeek-LeMair řekl, „S Quarantine Protection společnost 3Com jedinečně automatizuje prosazování zásad a bezpečnost u koncových bodů. Zabezpečením desktopů a dalších koncových bodů síťově založeným řešením bez přítomnosti klientů podniky získávají velký přínos z centralizovaného a zjednodušeného řízení všech koncových bodů bez ohledu na platformu, funkci, operační systém nebo uživatele.“

Existují tři primární metody jak rozmístit Quarantine Protection v závislosti na zásadách a zařízení existující síťové infrastruktury vybavení používaných podnikem.

1. Karanténa pomocí TippingPoint IPS
V tomto scénáři rozmístění, IPS blokuje záludný provoz přicházející od infikovaného hostitele a obsluhuje stránku léčení s instrukcemi ohledně odstranění infekce. Veškerý následný provoz vycházející od hostitele je blokován v IPS.

2. Karanténa pomocí TippingPoint IPS a TippingPoint Security Management System (SMS)
Kromě akcí ze scénáře pouze s IPS může TippingPoint SMS korelovat události a podnikat akce jako například pokročilá oznámení nebo dokonce komunikovat s přepínačem, aby vypnul přístup obtěžujícího zařízení k síti. Tento proces je automatizovaný pomocí souboru předem stanovených instrukcí v SMS, které vzájemně reagují s infrastrukturou, aby identifikovaly obtěžujícího hostitele a podnikly vhodnou karanténní akci.

3. Karanténa s TippingPoint IPS, TippingPoint SMS a systémem řízení sítě
I když akce ve scénáři dva jsou více automatizované kvůli přednastaveným zásadám, organizace si mohou vybrat ke karanténě používání jejich existujícího systému řízení sítě (Network Management Systém – NMS), pokud již mají stanovené zásady prostřednictvím jejich NMS. V tomto případě bude IPS blokovat záludný provoz přicházející z infikovaného zařízení a uvědomí systém řízení sítě. Systém řízení sítě podnikne akci podle správcem přednastavených zásad nebo dovolí správci reagovat ručně.

O TippingPoint, divizi společnosti 3Com
TippingPoint, divize 3Com, je přední dodavatel síťově založených systémů prevence napadení. Řešení TippingPoint IPS je nejvíce ceněné ve svém oboru. Úplný seznam ocenění najdete na http://www.tip­pingpoint.com/pro­ducts_certifi­cations.html. Náš inovativní přístup nabízí zákazníkům bezkonkurenční síťově založenou bezpečnost s nedostižitelnou hospodárností, extrémně vysokým výkonem, rozšiřitelností a spolehlivostí. TippingPoint má sídlo v Austinu v Texasu a kontakt lze provést prostřednictvím jeho webové stránky na www.tippingpo­int.com.

O společnosti 3Com Corporation
3Com Corporation (NASDAQ: COMS) je přední dodavatel bezpečných, konvergovaných hlasových a datových síťových řešení pro podniky všech velikostí. Společnost 3Com nabízí širokou řadu inovativních produktů podporovaných prodejem, službami a podporou světové třídy, která vyniká při poskytování obchodní hodnoty pro její zákazníky. Prostřednictvím její divize TippingPoint je společnost 3Com předním dodavatel síťově založených systémů prevence napadení, které poskytují hloubkovou ochranu aplikací, ochrana infrastruktury a ochranu výkonu pro kapitálové společnosti, vládní agentury, poskytovatele služeb a akademické instituce. Pro další informace prosím navštivte stránky www.3com.com, nebo tiskovou stránku www.3com.com/pres­sbox.