Hlavní navigace

3D LCD monitor ASUS

[Tisková zpráva] ASUS představil 23” 3D monitor VG236 ve Full HD rozlišení, který podporuje technologii NVIDIA 3D Vision. Monitor disponuje odezvou 2ms a obnovovací frekvencí 120Hz, díky níž dokáže zobrazit dva rozdílné 60Hz obrazy a zobrazit trojrozměrný efekt ve hrách a 3D filmech prostřednictvím stereoskopických brýlí.

Sdílet

3D zobrazení s technologií NVIDIA 3D Vision
Monitor VG236H využívá technologii NVIDIA 3D Vision*, díky níž dokáže za využití speciálních 3D brýlí, technologii prokládaných snímku, a obnovovací frekvenci 120Hz zobrazit 3D efekt ve hrách a 3D filmech. Na trhu jsou v současné době stovky herních titulů** kompatibilních s technologií NVIDIA 3D Vision.

Optimalizace barev a obrazu
Technologie Trace Free II od ASUSu spojuje obnovovací frekvenci 120Hz a dobu odezvy 2ms a přináší velmi čistý obraz. Dvojnásobná obnovovací frekvence než mají konvenční monitory s frekvencí 60Hz umožňuje zobrazit 120 snímků za vteřinu. Velmi rychlá doba odezvy 2ms eliminuje rozmazávání nebo prolínání obrazu.

Monitor VG236H disponuje jasem 400 cd/m2 a technologií Color Shine, která zlepšuje barevné podání. Color Shine využívá vícevrstvý barevný film namísto jednovrstvého, díky čemuž se snižuje rozptyl světla na panelu. To zlepšuje jas obrazu a zároveň zvyšuje sytost barev.

Technologie ASUS Splendid Video Intelligence optimalizuje ostrost barev prostřednictvím pěti přednastavených režimů (hraní, sledování filmů, noční režim, krajina a standard). V herním režimu automaticky zesvětlí tmavé, těžko viditelné oblasti, zatímco ty dobře osvětlené ponechává, což ocení zejména vyznavači RPG her.

Monitor je vybaven porty YPbPr a HDMI a také porty Dual-link DVI pro 3D přehrávání. Dodává se s vestavěným systémem pro organizaci kabelů, který je pomáhá zakrýt. U monitoru lze nastavit výšku, otočení i sklon, aby měl uživatel co nejlepší komfort i při dlouhodobém užívání.

*Systémové požadavky NVIDIA 3D Vision najdete zde: http://www.nvi­dia.com/objec­t/3d-vision-requirements.html

**Seznam podporovaných her najdete na http://www.nvi­dia.com/objec­t/3d-vision-3d-games.html

Technické parametry
Úhlopříčka: 23” (58,4cm)
Optimální rozlišení: 1920×1080 (Full HD)
Obnovovací frekvence: 120Hz
Čas odezvy: 2ms
Počet barev: 16,7 milionů
Jas: 400 cd/m2
Dynamický kontrast: 100 000:1
Úhly pohledu (CR≧10) Horizontální: 170° / Vertikální: 160°
Kompatibilita s NVIDIA® 3D Vision: ANO (se sadou NVIDIA® 3D Vision)
Tehnologie Splendid™ Video Intelligence: ANO
Technologie Color Shine: ANO (Anti-reflexní lesklý panel)
Technologie Aspect Control: ANO (Full / 4:3)
Technologie LCD Driving: pokročilá technologie Dual-Side LCD Driving
Vstupy: Dual-link DVI (Support NVIDIA® 3D Vision™ )/ HDMI / YPbPr
Nastavení výšky: 0~100 mm
Otočení: –150° ~ +150°
Nastavení sklonu: –5° ~ 15°
Možnost umístění na zeď (VESA/FDMI): ANO
Rozměry (šířka×výška×hlou­bka)/Váha: 550×420×250 mm/7 kg
Doplňky: Sada NVIDIA® 3D Vision™ (pro VG236H), kabel Dual-link DVI, napájecí kabel, instalační příručka, záruční list, podpora CD (Instalace softwaru a návody), NVIDIA® 3D Demo DVD (pro VG236H)

Technická specifikace se může změnit bez předchozího upozornění. Aktuální informace najdete na www.asus.com. Dostupnost produktu se může v různých oblastech lišit.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.