Hlavní navigace

Panevropská 3D stanice BRAVA3D vysílá s družic ASTRA

[Tisková zpráva] Praha, 23. září 2010: Společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (pařížská a lucemburská burza Euronext: SESG) oznámila, že holandská televizní stanice Brava3D začala vysílat přes satelit ASTRA na pozici 23,5° východně. Brava3D je první panevropskou stanicí s 3D obrazem, která nabízí kombinaci klasické hudby, opery a baletu v 3D kvalitě.

Sdílet

Trh s televizním vysíláním v 3D kvalitě rychle roste. Průzkum, který nedávno provedla agentura Informa Telecoms & Media, ukázal, že 25 milionů evropských domácností vybavených televizí bude mít do roku 2015 televizor s 3D obrazem.

Bill Wijdeveld, generální ředitel společnosti ASTRA Benelux, prohlásil: „Televize s 3D obrazem doslova vnáší do sledování televize nový rozměr a vytváří novou úroveň kvality zážitků při sledování televize, které doplňují obraz ve vysokém rozlišení (HD). Společnost ASTRA, která je průkopníkem v přenosu 3D obrazu, velice vítá smlouvu uzavřenou se stanicí Brava3D. Pokračující růst trhu s televizním vysíláním v 3D kvalitě provází i rostoucí poptávka po kvalitních programech s 3D obrazem. Satelitní vysílání je ideální k tomu, aby uspokojilo požadavek provozovatelů televizních stanic na dostatečnou kapacitu a očekávání diváků, že budou moci sledovat vysílání v co nejvyšší kvalitě.“

Jur Bron, generální ředitel stanice Brava3D, dodal: „Spuštění vysílání stanice Brava3D je dalším logickým krokem, který následuje po mezinárodním úspěchu stanice BravaHD. Vysílání prostřednictvím satelitu ASTRA nám zajistí hospodárné a vysoce kvalitní vysílání stanice Brava3D do všech televizních platforem v Evropě. Stanice Brava3D nabízí jedinečné zážitky; jsme přesvědčeni, že se nám otvírá rozsáhlý trh.“

Stanice Brava3D vysílá prostřednictvím satelitu ASTRA 3B na pozici 23,5° východně, frekvenci 11778,00 MHz, ve vertikální polarizaci. Vysílání je prozatím nekódované. Nekódovaný kanál ASTRA 3D ve zkušebním vysílání lze přijímat přes satelit ASTRA na pozici 23,5° východně, na frekvenci 11720,00 MHz, v horizontální polarizaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).