Hlavní navigace

4 kamery snímají kritická místa na dálnici D1 a záběry přenášejí na internet

[Tisková zpráva] Přes Portál veřejné správy www.portal.gov.cz jsou od tohoto týdne dostupné záběry 4 kamer, které byly nově rozmístěny na dálnici D1 v jejím nejkritičtějším úseku vedoucím přes Vysočinu. Zkušební rozmístění kamer a několika elektronických informačních tabulí je součástí projektu Jednotného systému dopravních informací ministerstev informatiky a dopravy, jehož cílem je vytvořit jednotný systém sběru, zpracování, sdílení a zveřejňování ověřených a aktuálních dopravních informací.

Sdílet

„Řadu dopravních informací mají k dispozici státní instituce, jakými jsou policie, hasiči či správa silnic. Tyto údaje se však v minulosti vzájemně neověřovaly a zůstávaly uvnitř úřadů, nefungovala výměna ani publikování pro veřejnost. Nyní budou mít řidiči všechny informace dostupné na jednom místě a online v elektronické podobě,“ vysvětluje ministryně informatiky Dana Bérová význam společného projektu.

Kamery rozmístěné na dálnici D1 tak budou vedle 800 mobilních dispečerů z celé České republiky dalším zdrojem aktuálních dopravních informací, které shromažďuje, ověřuje a mimo jiné prostřednictvím Portálu veřejné správy zveřejňuje Národní dopravní informační centrum v Ostravě. Více k projektu Jednotného systému dopravních informací najdete na webových stránkách Ministerstva informatiky.