Hlavní navigace

- 40 °C s MSN.ATLAS.CZ

[Tisková zpráva]

Sdílet

- 40 °C s MSN.ATLAS.CZ

Tisková zpráva, Praha, 15. února 2001

Webový portál http://msn.atlas.cz se stal mediálním partnerem expedice Finlandia vodka Suomi Lapland 2001, která se vydává pozorovat polární záři. Na adrese http://www.ov­.cz/expedice/ budou mít možnost uživatelé internetu sledovat nejen polární záři, ale i počínání expedice v extrémních podmínkách.

Expedice začíná 16.2.2001, kdy její členové odcestují z Prahy. Během dvou až tří dnů by měla dorazit do národního parku Lemmenjoki, který se nachází v pásmu laponských lesů ve Finsku. V tomto místě je koncem února velmi vysoká pravděpodobnost, že bude možné pozorovat polární záři

Během 10 – 12 dnů by expedice měla v zalesněném území prozkoumat až 200 km, převážně na speciálních lyžích a v nejobtížnějších částech terénu také na sněžnicích.

Mimo pozorování polární záře budou členové expedice testovat oblečení a výstroj do extrémních podmínek. V těchto oblastech totiž teploty mohou klesnout až k – 40 °C, sněhové závěje mohou dosahovat až několika metrů a doba denního světla nebývá v tomto období delší než 5 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).