Hlavní navigace

Legendární světová filmová soutěž 48 Hour Film Project míří poprvé do Česka! Tvůrci musí vyrobit film za dva dny

[Tisková zpráva] Největší časovaná filmová soutěž na světě 48 Hour Film Project se bude poprvé konat v Praze. Dva dny budou mít tvůrci na to, aby vyrobili 4 až 7minutové filmové snímky. Legendární soutěž, jejímž hlavním mediálním partnerem je stanice Nova Cinema a mediálním partnerem tisková agentura Mediafax, odstartuje v České republice 21. října 2011 a její vítězové se mohou dostat až na filmový festival v Cannes 2012.

Sdílet

Praha, 27. září 2011 – Unikátní filmová soutěž 48 Hour Film Project letos slaví desáté výročí své existence a letos se poprvé v historii bude konat také v České republice. Týmy tvůrců všech úrovní budou mít pouhých 48 hodin na to, aby napsali scénář, natočili a sestříhali snímek o délce 4 až 7 minut. Start proběhne v pátek 21. října 2011 v 19 hodin a práce musí být odevzdány v neděli 23. října do 19:30.

Každému týmu přidělí organizátoři žánr, postavu, rekvizitu a jednu větu z dialogu, které se musí ve filmu objevit. Tvůrci si sami musí sestavit štáb a obstarat si technické vybavení. Jejich práci bude hodnotit porota sestavená z odborníků z obchodního a filmového světa i celebrity. Celá soutěž, jejímž hlavním mediálním partnerem je Nova Cinema a mediálním partnerem tisková agentura Mediafax, vyvrcholí 29. října, kdy se v pražském kině Lucerna budou promítat soutěžní díla.

Pražský vítěz soutěže získá Grand cenu v podobě letenky do Taosu v Novém Mexiku v USA, kde se budou v rámci letošního mezinárodního filmového festivalu promítat nejlepší snímky z celé planety. Vítězný film bude mít navíc možnost bojovat o finanční odměnu a promítání v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Cannes 2012. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit na adrese: www.praha48fil­m.com.

Projekt 48 Hour Film Project se poprvé uskutečnil v roce 2001 v americkém Washingtonu DC s jediným soutěžním týmem. Postupně si ale získal řadu příznivců po celém světě a nyní se pořádá až ve stovce měst ve všech koutech planety. Letos slaví soutěž deset let své existence.