Hlavní navigace

5. ročník Linux Hall

[Tisková zpráva]

Sdílet

5. ročník odborné konference Linux Hall letos s podtitulem Open source ve státní správě a samosprávě

Praha, 16. 9. 2003. Týdeník Computerworld a BVV pořádají v rámci doprovodného programu veletrhu Invex 2002 již 5. ročník odborné konference Linux Hall. Hlavním tématem a jednotící linkou akce je tentokrát open source ve státní správě a samosprávě. Konference se uskuteční ve dnech 7. a 8. října v sále Morava pavilonu A3 na brněnském Výstavišti.

Minulý ročník konference s podtitulem Open source pro business potvrdil, že původně akademický projekt Linux se díky své flexibilitě, stabilitě, bezpečnosti a v neposlední řadě příznivým nákladům na vlastnictví stal základem IT infrastruktury řady komerčních firem a institucí. Události poslední doby ukazují, že Linux a open source technologie si nacházejí své místo i ve státní správě řady vyspělých zemí. Pro příklad se stačí podívat do sousedního Německa, kde bylo vládou i orgány samosprávy schváleno několik projektů počítajících s nasazením těchto technologií. Podobný trend je patrný v řadě jihoamerických zemí. Konference Linux Hall 2003 se pokusí ukázat, jaká je situace v ČR.

Letošní ročník konference Linux Hall si klade za cíl ukázat celou problematiku z několika zorných úhlů: V čem je vlastně otevřený software pro státní správu, firmy či instituce tak výhodný? Za jakých podmínek představuje ušetření nákladů či zvýšení bezpečnosti? Existuje v open source dostatečná kvalita zákaznické podpory? Jaká je návratnost investic vynaložených na přechod a vlastnictví daných technologií. Jaká je situace v České republice a jaký další vývoj můžeme předpokládat?

Letošní ročník konference podporují tito partneři: AMD, Computer Associates, IBM, Insight Strategy, Oracle, PosAm, QCM, Rekonix, Sun Microsystems a SuSE.

Podrobný program s anotacemi je k dispozici na webových stránkách konference na adrese http://www.li­nuxhall.cz, kde naleznete rovněž bližší informace o konferenci.

Martin Lenk
manažer speciálních projektů
IDG Czech, a. s., Computerworld
Seydlerova 2451/11, 158 00 Praha 5
martin_lenk@id­g.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).