Hlavní navigace

5. ročník soutěže Diplomová práce roku odstartoval

[Tisková zpráva] ABRA Software odstartovala jubilejní pátý ročník soutěže Diplomová práce roku 2010. Soutěžit se bude v rekordním počtu sedmi soutěžních kategorií.

Sdílet

22. 02. 2009 odstartoval pátý jubilejní ročník soutěže Diplomová práce roku, projektu zaměřeného na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Soutěž si klade za cíl umožnit nadaným studentům lépe vyniknout a získávat lepší uplatnění v praxi. Vyhlašovatelem je již tradičně společnost ABRA Software a.s., spoluvyhlašovatelem je sdružení Česká společnost pro systémovou integraci.

Novinkou letošního roku bude účast soukromých vysokých škol a širší účast slovenských vysokých škol.

V organizaci soutěže spolupracuje komerční sféra, reprezentovaná firmou ABRA Software a dalšími firemními partnery, se zástupci akademické sféry, reprezentované jednotlivými vysokými školami, sdruženými ve společnosti ČSSI. Odbornými garanty projektu jsou sdružení CACIO a ICT Unie, které bdí nad odbornou úrovní soutěže.

Jubilejní pátý ročník bude reprezentovat rekordních sedm soutěžních kategorií:

  1. Databázové stroje a aplikace, portálová řešení, SW rozhraní. Partnerem soutěžní kategorie je společnost ORACLE.
  2. Bankovnictví klasické i elektronické v roce 2010. Partnerem soutěžní kategorie je společnost Poštovní spořitelna.
  3. Informační bezpečnost, standardy řízení vývoje systémů a mezioborové přístupy. Partnerem soutěžní kategorie je společnost T-SOFT.
  4. CRM Systémy – strategie implementace, interoperabilita, použití, výhody, nevýhody. Partnerem soutěžní kategorie je společnost HP.
  5. Telekomunikace – sítě a služby elektronických komunikací. Partnerem soutěžní kategorie je společnost MICOS.
  6. Využití Business Intelligence technologií v praxi. Partnerem soutěžní kategorie je společnost KPMG.
  7. Podnikové informační systémy, ostatní IT práce. Partnerem soutěžní kategorie je společnost ABRA Software.

Studenti, kteří chtějí soutěžit o 7×50.000,– Kč a nabídku zaměstnání, mají čas k podání přihlášky do 30. 6. 2010. Finálové kolo soutěže a slavnostní vyhlášení proběhne 9. 9. 2010 na půdě VUT v Brně. Práce finalistů bude posuzovat hodnotící komise, ve které zasednou přední osobnosti z oblasti IT, vysokého školství a zástupci vyhlašovatelů i odborných garantů. Mediálními partnery soutěže se staly Computerworld, IT Systems a podnikatelský týdeník PROFIT. Podrobné informace o projektu Diplomová práce roku naleznete na www.diplomova­prace.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).