Hlavní navigace

58. vyhlášení cen Emmy exkluzivně na AXN

[Tisková zpráva] Praha, 24. července – kabelová stanice AXN zakoupila exkluzivní práva na vysílání ceremoniálu udělování televizních cen Emmy

Sdílet

AXN, zábavní akční televizní kanál, který je součástí kabelové a satelitní sítě Sony Pictures Television International (SPTI), vysílající v šesti zemích střední Evropy – v Polsku, Maďarsku, České a Slovenské republice, Rumunsku a Bulharsku – zakoupil exkluzivní práva na odvysílání slavnostního ceremoniálu vyhlášení cen Emmy na tři po sobě jdoucí roky: od 2006 do 2008. Letošní ceremoniál bude AXN vysílat živě v noci z 27. na 28. srpna od 03:00 hodin ráno.

Udělování cen Emmy je skvělá programová událost řízená třemi sesterskými organizacemi: Akademií televizního umění a vědy (The Academy of Television Arts & Sciences), Národní akademií televizního umění a vědy (The National Academy of Television Arts & Sciences) a Mezinárodní akademií televizního umění a vědy (The International Academy of Television Arts & Sciences).

58. ročník udělování cen Emmy bude vysílán ze sálu Shrine Auditoirum v Los Angeles v originálním anglickém znění. Repríza ceremoniálu je naplánována na následující neděli 3. září na 4. hodinu ranní, tentokrát již s českými titulky.

Seznam nominovaných byl vyhlášen v Los Angeles a stejně jako loni se v něm objevují mnohé hitové seriály vysílané na AXN. Nejžhavější kandidát z amerických seriálů Ztraceni (Lost) je nominován v 9 kategoriích (mimo jiné za „nejlepší režii hraného seriálu“). K dalším současným seriálům vysílaným na tomto kanále, které se mohou pyšnit jednou a více nominací jsou: V utajení (5 nominací), Alias (2 nominace), Zachraň mě a CS NY (po 1 nominaci), Poslední trosečník (6 nominací) a The Amazing Race (5 nominací).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).